Zamknij
REKLAMA

Ruszyła budowa parkingu przy schronisku dla zwierząt na Osowej Górze

18:27, 13.09.2021 | i
Skomentuj Fot. ZDMiKP
REKLAMA

W poniedziałek, 13 września,  ruszyła budowa parkingu przy schronisku dla zwierząt. Przebudowane zostaną też okoliczne ulice dojazdowe.

Miasto opracowało nową koncepcję obsługi komunikacyjnej schroniska dla zwierząt, która ułatwi dojazd do obiektu i uwzględni zakończoną rozbudowę ul. Grunwaldzkiej.

Inwestycja przewiduje budowę parkingu przy ul. Zalew z 17 miejscami parkingowymi, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo zrealizowana zostanie też budowa ulic dojazdowych do parkingu, zarówno od strony skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy Grunwaldzkiej, jak i od strony ulicy Rekinowej. Inwestycja ułatwi też dojazd do posesji zlokalizowanych na górnym tarasie Osowej Góry.

Twardą nawierzchnię zyska ul. Zalew i fragmenty ulic Łowiskowej i Jeziornej. Wzdłuż ul. Zalew wybudowana zostanie droga rowerowa.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych. Prace potrwają do marca przyszłego roku. Koszt miejskiej inwestycji  to: 3,8 mln zł.

Zmiany w organizacji ruchu

Od 14 września (wtorek) zamknięta zostanie ulica Zalew od ul. Zimorodkowej do ul. Łowiskowej. Objazd zostanie poprowadzony ul. Kormoranów oraz ul. Kolbego.

W trakcie prowadzonych robót na ul. Łowiskowej i Jeziornej pojawią się lokalne zwężenia oraz ograniczenia prędkości do 30km/h. Miejscami ruchem mogą sterować sygnaliści.

Prace mają być tak prowadzone, aby zachować dojazd do działek zlokalizowanych w obrębie prowadzonych robót.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%