Zamknij
REKLAMA

Przyjechał z Gdańska, by ukraść bydgoszczaninowi hulajnogę elektryczną

11:09, 11.10.2021 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Bydgoscy policjanci zatrzymali 26-letniego gdańszczanina, który przyjechał do Bydgoszczy, by ukraść jednemu z mieszkańców miasta elektryczną hulajnogę.

Mieszkaniec naszego miasta zamieścił na jednym z portali ogłoszenie dotyczące sprzedaży hulajnogi elektrycznej. W minioną sobotę (2.10.2021) skontaktował się z nim potencjalny klient zainteresowany jej zakupem.

Mężczyźni umówili się na spotkanie w rejonie skrzyżowania ulic Syrokomli i Nasypowej celem prezentacji hulajnogi i sprawdzenia jej działania.

Gdańszczanin po sprawdzeniu, że hulajnoga jest sprawna postanowił nie negocjować ceny. Wyciągnął gaz pieprzowy i psiknął nim w twarz właściciela jednośladu. Próbował wyrwać hulajnogę z rąk właściciela, ale natrafił na opór. Podczas szarpania kupiec, który przeobraził się w złodzieja, uszkodził hulajnogę, niszcząc jej sterownik o wartości ponad 3 tysięcy złotych. Napastnik uciekł w kierunku ul. Nakielskiej, natomiast świadkowie rozboju powiadomili o tym fakcie policjantów z Błonia.

Policjanci szybko ustalili, że za przestępstwem stoi 26-letni gdańszczanin. W  minioną środę (6.10.2021) pojechali do jego miejsca zamieszkania na terenie Gdańska. Tam przed godziną 22 zauważyli podejrzewanego mężczyznę wychodzącego z posesji. Zaskoczony wizytą policjantów gdańszczanin został zatrzymany. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ręczne miotacze gazu, pistolet CO2 na kulki przypominający broń palną oraz paralizator. 26-latek został przewieziony do bydgoskiej komendy. Mężczyzna, oczekując na spotkanie z prokuratorem, trafił do policyjnego aresztu.

- Mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut dotyczący usiłowania rozboju, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Teraz decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie - poinformowała o tymczasowym aresztowaniu rozbójnika kom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

znawcaznawca

0 1

odjedzie kibitka na koszt podatnikow 20:41, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jakie toJakie to

3 0

przykre ,że tylu mamy złodziei, bandytów, pasożytów w tym naszym dziwnym kraju? 10:01, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%