Zamknij
REKLAMA

Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego

18:36, 12.10.2021 | i
Skomentuj Inauguracja roku akademickiego na UKW. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W sali koncertowej Collegium Copernicanum nowy rok akademicki zainaugurował dzisiaj Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Uczelnia uruchomiła cztery nowe kierunki studiów, w tym prawo.

Łacińską sentencją: Quod bonum, felix, faustum, fortunatumque sit! - oznaczającą życzenia dobrego i szczęśliwego roku akademickiego oraz trzykrotnym uderzeniem berłem, Jego Magnificencja Rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny otworzył nowy rok akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Uczelnia zainaugurowała nowy rok akademicki z czterema nowymi kierunkami. Oprócz prawa to pedagogika medialna, cyberdemokracja i fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej. To kierunek, który powstał przy współpracy z bydgoskim Centrum Onkologii. Nabór na 5-letnie studia prawnicze  trwał zaledwie trzy dni. Zgłosiło się troje kandydatów na jedno miejsce.

Łącznie na UKW uczyć się będzie 7,5 tysiąca studentów. To więcej o kilkaset osób niż rok temu.

Tegoroczna inauguracja zbiegła się z nadaniem tytułu Doktoratu Honoris Causa prof. dr. hab. Bogdanowi Wojciszke, wybitnemu psychologowi społecznemu z Uniwersytetu SWPS, członkowi rzeczywistemu Polskiej Akademii Nauk. Prof. Wojciszke wygłosił wykład  inauguracyjny o tytule "Wieloznaczność ludzkich zachowań".

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

nie czlonek PAN nie czlonek PAN

2 6

czy ten wybitny psycholog Wojciszke czlonek PAN podal date zakonczeie covida 20:10, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawyciekawy

2 5

co to jest psycholog spoleczny Kazimierzu W.tez byles spoleczny i patrzysz na tych naukowcow z portretu 20:55, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrzyśKrzyś

2 2

Tak bez Pana Ministra Czarnka coś inuaugórować, fe nie patriotycznie 20:00, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%