Zamknij
REKLAMA

17-letni bydgoszczanin zajął się handlem narkotykami na Wyżynach

14:10, 14.10.2021 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA
Bydgoscy policjanci namierzyli 17-latka, który handlował na Wyżynach marihuaną i metaamfetaminą. Został już tymczasowo aresztowany.

Bydgoscy policjanci, w wyniku pracy operacyjnej, namierzyli 17-letniego  bydgoszczanina, podejrzewając go o posiadanie narkotyków. Mundurowi posiadanym informacjom postanowili nadać rangę dowodów na popełnienie przestępstwa. Na bydgoskich Glinkach, w miejscu zamieszkania 17-latka, przeszukali zajmowane przez niego pomieszczenia.

Policjanci znaleźli przenośny sejf, a w nim pojemniki z suszem roślinnym i białą substancją. Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone substancje są środkami zabronionymi ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Były to 64 gramy marihuany i 43 gramy pochodnej amfetaminy. Środki te trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego.

W miejscu zamieszkania młodego bydgoszczanina znajdowały się też przedmioty związane z przestępczością narkotykowa, m. in. waga elektroniczna czy woreczki strunowe. 17-letni bydgoszczanin został zatrzymany. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. W toku zbierania dowodów policjanci postawili mu również zarzut sprzedaży narkotyków.

Wczoraj (13.10.2021) prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec nastolatka środka zapobiegawczego i skierował go do sądu. Sędzia po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym tymczasowo aresztował 17-latka na 2 miesiące.  - Za popełnienie zarzucanych 17-latkowi przestępstw, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności - informuje kom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Taki młodyTaki młody

2 6

I już się bierze za biznes, może zakonnikiem zostanie? 14:37, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawyciekawy

1 4

tam tez ceny wzrosly o300 % jak nawozow 15:46, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%