Zamknij
REKLAMA

Do hali targowej wróci życie. Zarządca obiektu ma pozwolenie na przebudowę

14:31, 26.10.2021 | i
Skomentuj Hala targowa w Bydgoszczy. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji hali targowej. Prezydent Rafał Bruski wręczył dzisiaj zarządcy obiektu pozwolenie na budowę. W jego ramach ma nastąpić odrestaurowanie wnętrz gmachu i przystosowanie ich do nowych funkcji. Dawną halę targową  wypełnią punkty gastronomiczne, stoiska z żywnością, bazar owocowo-warzywnym.

Remont konserwatorski hali targowej opóźnił się o ponad dwa lata. Opóźnienie spowodował ogłoszony stan epidemii. Teraz wydaje się, że jest szansa, że życie wróci do hali targowej.

- Jestem przekonany, że stanie się miejscem przyciągającym mieszkańców i turystów. Wyłoniliśmy odpowiedzialnego operatora , który teraz może przystąpić do prac we wnętrzach. Inwestuje on w to miejsce swój kapitał  – mówił dzisiaj podczas konferencji prasowej prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Operatorem hali w drodze konkursu została spółka Hala Targowa.  Głównym elementem odrestaurowanej hali ma być tak zwany „foodhal”, czyli przestrzeń gastronomiczna ze strefa konsumpcji z kawiarniami i restauracjami. Zabytkowy gmach będzie wzbogacony też o szereg innych funkcji handlowo-usługowych. We wnętrzach znajdzie się łącznie około 250 miejsc, gdzie będzie można skosztować wielu tradycyjnych wyrobów.

- Kilkanaście konceptów restauracyjnych, browar rzemieślniczy, kawiarnie, unikalny cocktail bar z największym regałem wystawowym w Polsce, akademia gotowania, bazar z produktami eco, mediateka, co-working, lokale handlowo-usługowe, kino letnie, strefy eventowe i masa innych atrakcji, które sprawią, że stanie się ona jednym z najpopularniejszych miejsc na spędzanie wolnego czasu w regionie – zapowiada  Patryk Maćkowiak, przedstawiciel spółki Hala Targowa sp. z o.o.

W centralnej części piwnicy funkcjonować ma rzemieślniczy browar ze strefą eventową (rozrywkową). Na tym poziomie lokowane będą też stoiska z żywnością, słodyczami.

Parter zdominuje strefa gastronomiczna z kawiarniami, restauracjami, barami. Będą to punkty bez pełnego zaplecza gastronomicznego. Dzięki temu będzie mogło funkcjonować w budynku znacznie więcej lokali oferujących zróżnicowaną ofertę przyciągającą mieszkańców i turystów. Część parteru zajmie również ekobazar.

Piętro powstanie dzięki budowie antresoli. Będą tam funkcjonować dwie kawiarnie ze strefą konsumpcji.

Zagospodarowany zostanie również plac za halą. Będą tam funkcjonować letnie ogródki, m.in. plaża z leżakami. Ustawiona zostanie też niewielka scena. Możliwe będzie funkcjonowanie plenerowego kina. W tej strefie znajdzie się łącznie około 250 miejsc dla gości.

Operator skomercjalizował 80% powierzchni gastronomicznej. Równocześnie trwa  komercjalizacja powierzchni handlowo-usługowej, którą ułatwi uzyskane pozwolenie na budowę, określające szczegóły techniczne przyszłych punktów handlowych.

Budowa hali targowej rozpoczęła się w 1904 roku. Jej otwarcie nastąpiło 2 lata później. Hala w 2016 roku została odkupiona przez Miasto Bydgoszcz od BSS "Społem" za 5 milionów złotych.

Wizualizacje: Urząd Miasta Bydgoszczy

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

bogobojnybogobojny

2 9

wroci zycie cud ! powiadomic kogo trzeba w procesie 14:55, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

smutnesmutne

9 3

Brak nowych wrażeń ,w Polskich miastach stare hale targowe ,fabryki są w taki sam sposób zaadoptowane . Stare Rynki bez zieleni zabetonowane ,place zabaw usytuowane w pełnym słońcu wytrwałe dzieci skwarzą się jak na patelni razem z opiekunami . Prawdziwa zabawa w lecie zaczyna się po zachodzie słońca 17:55, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

>>>>

4 11

G wróci a nie nowe życie. Komu się będzie chciało tam jeździć na zakupy? Chyba tylko urzędnikom z ratusza podczas powrotu do domu. 18:17, 26.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

akuratnyakuratny

3 1

masz slusznego gdzie tam zaparkowac 20:54, 26.10.2021


jak dotądjak dotąd

11 2

picu, picu z mnogością,,nowo mowy,, z angielska jakby trudno było podac coś konkretnego.Swoją droga przedziwne jest ,,wędrowanie,, kapitału.Niegdyś Hala Miejska, dziwnym trafem,,trafiła,, do rak komuszych a teraz miasto POnownie weszło w stan poprzedniego posiadania, ale ,,towarzysze,, zgarnęli 5 milionów złotych.Tak sie POuwłszczała komuna ( jeszcze bardzo wiele majatku jest w ich łapskach,, i stanowi to swoistą rentę na starość dla ,,wybranej,, grupy byłych. 20:22, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obywatelobywatel

5 1

Żywność i gastronomia. Czy w kanalizacji sanitarnej w hali są zamontowane separatory tłuszczu? Co na takie pomysły mówią przepisy sanitarne? Ciekawi mnie opinia Sanepidu w kwestii koncentracji stoisk z żywnością i gastronomią w tak dużej ilości w jednym miejscu. 09:34, 27.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

akuratnyakuratny

0 8

nie widzisz Obywatelu ze sa zajecii przyjmowaniem medali szkoda ze zlkiwidowali Sztandar Pracy 13:48, 27.10.2021


skawskaw

0 1

Tylko cieszyć się z takiej inwestycji i chwalić prywatnych inwestorów za inicjatywę i ryzyko. Niestety pełno jest marudów, najczęściej tych, którzy w życiu nic nie zrobili. Krytykują wszystko co się da. Niech oni pojadą do Warszawy i zobaczą życie w tzw. Koszykach! 06:48, 29.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

4 1

Nie mam nic przeciwko temu projektowi, ale biurokratyczna nowomowa poraża : " przestrzeń gastronomiczna ze strefą konsumpcji", "przestrzeń eventowa". Czy autorowi tego artykuliku mówi coś nazwisko Słowacki ? Dopowiem, że był to taki staroświecki poeta, który pisał, że "chodzi o to aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa". Była to taka "przestrzeń literacka ze strefą czytania". 09:44, 29.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stefan VAuStefan VAu

3 0

Chciałbym poprosić o informację ile kosztował remont konserwatorski . 12:33, 30.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

i dlaczegoi dlaczego

3 0

ZNOWU idzie to w ręce,,klanu,, gastronomicznego ? 13:12, 30.10.2021


REKLAMA
0%