Zamknij
REKLAMA

Stary Fordon w remoncie

10:35, 22.11.2021 | i
Skomentuj Fot. ZDMiKP
REKLAMA

Trwa kompleksowy remont Rynku w Starym Fordonie i okolicznych ulic. ZDMiKP informuje, że  większość robót przy przebudowie płyty Rynku została wykonana.

Na Rynku w Starym Fordonie kończą się prace przy niecce fontanny. Trwa jej odwodnienie. Rozwiązanie to umożliwi korzystanie z całej powierzchni rynku przy wyłączonych dyszach lub wypełnienie pola całej niecki wodą.  Przed wejściem do kościoła św. Mikołaja trwa układanie kostki granitowej. Na płycie rynku pojawią się stylowe lampy uliczne, ławki i więcej zieleni. Prace zakończą się na początku przyszłego roku. Wyremontowanie Rynku kosztować będzie ponad 7 mln zł.

Postępuje też remont uliczek i terenów zielonych pomiędzy ulicą Bydgoską a brzegiem Wisły. Mają one prowadzić do budowanego obecnie nabrzeża, gdzie zlokalizowane będą tereny rekreacyjne z placami zabaw i miejscami przeznaczonymi do uprawiania sportu. Trwa montaż oznakowania na ul. Rybaki i przyległym parkingu. Zakończyły się prace drogowe na ul. Kapeluszników i przy sięgaczu ul. Sikorskiego. Ponad 80% robót została już wykonana na ul. Frycza-Modrzewskiego, ul. Zakładowej i ul. Filomatów. Schody na ul. Kapeluszników, Sikorskiego i Filomatów zostaną wyremontowane  po zakończeniu prac na ul. Promenada. Na sam koniec wykonana zostanie ul. Nad Wisłą, która służy obecnie do obsługi terenu budowy.

Po wykonaniu robót drogowych kolejnym etapem prac będzie zagospodarowanie terenów nabrzeża - budowa skateparku, placu zabaw, ścianek wspinaczkowych, boiska do siatkówki plażowej, placu do ćwiczeń, oświetlenia i małej architektury. Koszt całej inwestycji  to 25 mln zł.

/Źródło i zdjęcia: ZDMiKP w Bydgoszczy/

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ZenekToNieTenZenekToNieTen

0 5

Na miejscu osadzony w ZK Fordon napisałbym skargę za odsiadkę w nieludzkich warunkach ponieważ *%#)!& im młotem po uszach o brzasku 🤣 mogliby przecież sobie pospać kapkę dłużej... a tak k....a zostają załatwieni! Na dzień cały! 11:06, 22.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zenekzenek

0 2

ale tam byly kobitki nawet ladne 13:57, 22.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

klawisz klawisz

0 2

mi sie podobaly 17:55, 22.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%