Zamknij
REKLAMA

Zmarł ks. prałat Władysław Mielcarek

16:32, 24.11.2021 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

24 listopada zmarł śp. ks. prałat Władysław Mielcarek. Najstarszy kapłan diecezji bydgoskiej miał 96 lat. Wieloletni  proboszcz parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy.

Na stronie internetowej diecezji bydgoskiej ukazała się dzisiaj smutna wiadomość o śmierci ks. prałata Władysława Mielcarka, wieloletniego proboszcza parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Ks. Władysław Mielcarek urodził się 9 października 1925 r. w Chełmcach. W czasie okupacji wraz z rodziną został przewieziony do Chełma Lubelskiego. Kolejne lata spędził w miejscowościach położonych niedaleko Rejowca. Był łącznikiem AK. W lutym 1947 roku zgłosił się do Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. 7 czerwca 1952 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Pracował jako wikariusz w Inowrocławiu i Bydgoszczy. W roku 1958 został skierowany na pierwszą samodzielną placówkę do Kretkowa koło Jarocina, zaś w 1965 – przeniesiony do parafii św. Floriana w Żninie. 1 lipca 1972 r. przybył do Bydgoszczy jako administrator parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Szwederowie. Tutaj przez 32 lata pełnił funkcję proboszcza.

Wprowadzenie trumny do kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy odbędzie się w piątek, 26 listopada, o godz. 17.00.

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Krzysztofa Włodarczyka rozpoczną się Mszą św. w sobotę, 27 listopada, o godz. 11.00 w bydgoskim kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Następnie kondukt żałobny przejedzie na cmentarz parafialny przy ul. Kossaka w Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Tadeusz z FordonuTadeusz z Fordonu

13 2

Śp. Ksiądz Prałat Władysław Mielcarek był długoletnim moim spowiednikiem, gdy mieszkałem na Szwederowie. Polubiłem i bardzo szanowałem księdza prałata, że do spowiedzi św. zawsze przyjeżdżałem do niego jako do mojego spowiednika, któremu mogłem zaufać i się ze wszystkiego zwierzyć. Bardzo będzie mi brakować śp. księdza prałata Władysława Mielcarka. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech spoczywa w pokoju wiecznym. Amen 17:18, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wieczne odpoczywaniewieczne odpoczywanie

9 2

daj Panie temu wielce przezacnemu kapłanowi. Ogromnej dobroci ksiądz prałat - wychowawca wielu kapłanów, dla mojej rodziny, był ZAWSZE WZOREM wszelkich cnót, jakich należy poszukiwać w posłudze wiernym.Dziś nas wielki smutek ogarnia, bo wraz z Nim odchodzi pewna epoka.Kościól bydgoski ponosi wielką stratę. 22:31, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%