Zamknij

Pierwszy w Bydgoszczy książkomat stanął na Miedzyniu

11:09, 09.12.2021 . Aktualizacja: 19:27, 09.12.2021
Skomentuj

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy poinformowała, że przy Bibliotece na Miedzyniu stanął książkomat.

Książkomat na Miedzyniu to pierwsze takie urządzenie w Bydgoszczy i województwie. Książkomat powstał dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Na projekt zagłosowało ponad 140 mieszkańców.

Książkomat przy bibliotece na Miedzyniu jest pierwszym wśród 23 filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Biblioteka będzie zabiegać o stworzenie sieci książkomatów w Bydgoszczy.  W tym roku do Bydgoskiego Budżetu obywatelskiego zgłoszono 5 książkomatów: na Osowej Górze, Szwederowie, Błoniu, Londynku oraz Śródmieściu.

Na Miedzyniu będzie można wypożyczyć i zwrócić książkę o każdej porze dnia i nocy. Książkomat zapewni wygodny i całodobowy dostęp do zbiorów biblioteki. To duże ułatwienie dla osób, które nie mogą odwiedzić biblioteki w godzinach jej otwarcia. Książkomat działa na podobnej zasadzie jak paczkomat. Czytelnik zamawia książkę, a bibliotekarz ją wyszukuje i umieszcza w książkomacie. Po zeskanowaniu przez czytelnika karty na skanerze urządzenia, otwiera się skrytka z zamówioną książką. W podobny sposób można książkę zwrócić.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

The Big EThe Big E

4 5

@Redaktorka dopadła po prostu *%#)!& starcza i nie warto go komentować. Każdy rozgarnięty czytelnik widzi literówkę i wie, że jest ona skutkiem braku korekty. A nie robi jej od lat nikt, bo i koszty trzeba ciąć i po co się starać, skoro każdy pisze jak chce, co w internetach doskonale widać. A sam pomysł ciekawy, choć myślę, że dla tych co jeszcze chodzą do bibliotek (i księgarni) grzebanie na półkach i wybieranie było wartością samo w sobie. 18:47, 09.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

czytelnikczytelnik

3 2

odezwal sie ksiazko matolek p.zdjecie 11:28, 11.12.2021


0%