Zamknij
REKLAMA

Pierwsza wielka hala Waimea Logistic Park Bydgoszcz gotowa

16:26, 10.06.2017 | W.N
REKLAMA
Skomentuj

Dobiega końca budowa pierwszej hali Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Na połowę czerwca zaplanowano oddanie do użytkowania najemcom. Pierwsza hala została skomercjalizowana w 60 procentach.

Na działce o powierzchni 6 hektarów realizowana jest budowa dwóch hal w ramach pierwszego etapu kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz. W połowie czerwca zostanie oddana do użytkowania hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 mkw., która oferuje magazyny oraz biura dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Ponad 60 procent powierzchni w pierwszej hali SBU zostało wynajęte. Najemcami są takie firmy jak Sutura Med Sp. z o.o. specjalizująca się w kompleksowej współpracy w zakresie dostaw środków i urządzeń do utrzymania higieny i czystości, Euro-net Sp. z o.o. lider rynku RTV i AGD w Polsce, SIG Sp. z o.o. lider w obszarze dystrybucji materiałów budowlanych w Polsce oraz firma Decor-Poland z Bydgoszczy jeden z największych importerów kwiatów sztucznych w Polsce.

Minimalne moduły magazynowe można wynająć już od ok. 650 mkw. z modułami biurowo-socjalnymi o powierzchni od ok. 60 mkw. Nowoczesne powierzchnie klasy A zapewnią możliwość składowania towarów do wysokości 10 metrów netto. Inwestorem jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

Decydując się na realizację parku logistycznego w Bydgoszczy analizowaliśmy dokładnie lokalizację oraz zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowo-produkcyjne w mieście. Braliśmy pod uwagę zapotrzebowanie różnych najemców, poszukujących magazynów klasycznych czy hal produkcyjnych. W odpowiedzi na zapotrzebowanie bydgoskiego rynku powstaje Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Niezaprzeczalnym atutem Bydgoszczy jest także duża liczba ludności w wieku produkcyjnym oraz dostępność wykwalifikowanych pracowników i cenionych ośrodków akademickich  – podkreśla Andrzej Rosiński, prezes Zarządu Waimea Holding S.A.

Przygotowywana jest też zgodnie z projektem Waimea Logistic Park Bydgoszcz budowa drugiej hali B o powierzchni 16 388 mkw. Na placu budowy zostały wykonane już prace ziemne oraz fundamenty. Ma być ona dedykowana operatorom logistycznym z rozwiązaniami typu cross-dock. Doki magazynowe będą wyposażone w rampy hydrauliczne samopoziomujące z fartuchami ochronnymi. Docelowo w skład centrum logistyczno-produkcyjnego w Bydgoszczy o powierzchni zabudowy ok. 90 000 mkw. wejdzie 6 hal zaprojektowanych dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Wszystkie obiekty zostaną zrealizowane zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych czy linii produkcyjnych. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni.

Budowa centrum logistyczno-produkcyjnego realizowana jest na 19-hektarowej działce w południowo-wschodniej części miasta. Dzięki wcześniej zrealizowanym miejskim  inwestycjom (modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona)  teren jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10  oraz znajdującą się w budowie trasą S5. Dodatkowym walorem działki jest dostępność komunikacji miejskiej, która zapewni dogodny dojazd pracownikom do miejsca pracy. Tereny, na których powstaje inwestycja są obsługiwane przez komunikację miejską (linie nr 61 oraz 73). 

(W.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone