Zamknij
REKLAMA

Nokia Bydgoszcz zatrudni 350 pracowników

22:50, 30.10.2017 | Tekst sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Marka Nokia jest już kultowa. To ona wprowadziła na rynek wiele popularnych modeli telefonów komórkowych. W erze smartfonów jej marka podupadła, a jej miejsce na rynku zajęli konkurenci. Niemniej jednak Nokia zajmuje się nie tylko telefonami komórkowymi. Tworzy także produkty i dostarcza usługi dla różnych branż, a jej oddziały istnieją na całym świecie. Jeden działa w Bydgoszczy i tam aktualnie jest wiele ciekawych ofert pracy.

Campus Nokii w Bydgoszczy

W Fordonie w Bydgoszczy (https://www.gowork.pl/praca/bydgoszcz;l) wybudowany został rozległy Campus Nokii. W miejscu tym na łącznie 42 000 metrów kwadratowych działa pięć oddziałów firmy Nokia. Pracuje tu ponad 1000 osób, a przedsiębiorstwo cały czas się rozbudowuje i inwestuje w modernizację bydgoskiej siedziby. To dla Nokii strategiczny ośrodek i jedno z czterech centrów w Polsce. Pozostałe mieszczą się w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Nokia w Bydgoszczy obecna jest od stosunkowo niedawna. W Fordonie jeszcze do stycznia 2016 roku swoją siedzibę miał Alcatel Lucent, ale Nokia kupiła biurowiec wraz z laboratoriami Bell Labs. Obecnie oddział Nokii w Bydgoszczy jest globalnym centrum wsparcia technologicznego. Zajmuje się świadczeniem usług profesjonalnych oraz realizacją badań i rozwoju w zakresie różnorodnych technologii, sieci zarówno stałych, jak i mobilnych (https://www.gowork.pl/praca/programowanie-e-commerce;b).

Oferuje produkty i usługi w ramach pięciu grup biznesowych:

? Mobile Networks,

? Fixed Networks,

? IP/Optical Networks,

? Applications,

? Analytics & Nokia Technologies.

Kogo poszukuje Nokia do pracy w Bydgoszczy?

W najbliższych kilku miesiącach, a właściwie do końca 2018 roku, kadry Nokii w Bydgoszczy mają zostać uzupełnione 350 pracownikami. Nokia jako jeden z najbardziej pożądanych pracodawców w regionie nie powinna mieć problemów ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Poszukuje osób na takie stanowiska, jak:

? Security Engineer,

? Application Information Security Manager,

? Software Licensing Operational Support Specialist,

? Java Software Developer,

? Java Software Engineer,

? Software Engineer,

? Software Developer,

? Incident Manager,

? Service Engineer Transmission,

? Network Integration Engineer,

? Network Analyst.

Najwięcej ofert pracy w bydgoskim oddziale Nokii kierowanych jest do programistów, testerów oprogramowania i inżynierów informatyków.

Nokia pozyskuje pracowników nie tylko w ramach standardowej rekrutacji. Organizuje również płatne trzymiesięczne wakacyjne staże, prowadzi „Akademię dla programistów”, połączoną z warsztatami technicznymi, a w jej konkursie programistycznym „Nokiathon” nagrodą dla najlepszych jest etat w polskich lub zagranicznych oddziałach firmy.


(Tekst sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Lorry driverLorry driver

0 3

Dla tfurców i połetów coś jest? Znam paru zdolnych i gniewnych z tej branży produkujących się w wielgachnym wydawnictwie: Bydgoska Licencja Błędny Marek. 18:50, 01.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KRSKRS

3 0

Ciekawe jakie stawki zaproponują i czy będą zatrudniać poprzez liderów łatwego biznesu firmy Ł i D :) 22:37, 09.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone