Zamknij
REKLAMA

Zmiany w Zarządzie PESA Bydgoszcz S.A. Krzysztof Sędzikowski prezesem, Andrzej Juszczyński wiceprezesem

16:04, 03.01.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Autor: Pit1233 /z: Wikipedia/

3 stycznia 2018 roku Rada Nadzorcza dokonała zmian w składzie Zarządu PESA Bydgoszcz S.A.

Tylko pół roku Robert Świechowicz był prezesem bydgoskiej Pesy. Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza PESA Bydgoszcz S.A. dokonała zmian w zarządzie spółki. Na funkcję prezesa zarządu, dyrektora generalnego powołany został Krzysztof Sędzikowski, a na funkcję wiceprezesa, dyrektora finansowego,  Andrzej Juszczyński.

Swoje funkcje pełnić będą nadal dotychczasowi członkowie zarządu: dyrektor marketingu Sławomir Piątek, dyrektor produkcji Sebastian Kamecki oraz dyrektor badań i rozwoju Arkadiusz Sobkowiak.

Zmiany kadrowe w spółce przeprowadzane są w kontekście realizowanych w firmie procesów pozyskania inwestora oraz restrukturyzacji.

Tak decyzję Rady Nadzorczej PESA uzasadnił jej przewodniczący Ireneusz Sitarski: - W najbliższych miesiącach dla przyszłości PESA kluczowe będą wdrożenie procesu restrukturyzacji i negocjacje z inwestorami. Stąd właśnie decyzja o wzmocnieniu zarządu firmy o menedżerów z ogromnym doświadczeniem w restrukturyzacji i stabilizacji dużych przedsiębiorstw.

Po objęciu funkcji prezesa Zarządu PESA Krzysztof Sędzikowski powiedział: - Znam PESA od lat. W ostatnim czasie przygotowałem z zespołem program restrukturyzacji firmy. To przedsiębiorstwo z dużym potencjałem, doświadczeniem i kompetencjami w realizacji innowacyjnych projektów, które odniosło w ostatnich kilkunastu latach imponujące sukces. Teraz, gdy nadszedł trudniejszy czas, potrzebny jest wspólny wysiłek zarządu i pracowników, ale także instytucji finansowych i inwestorów, by zapewnić dalszy rozwój firmy. Jestem przekonany, że PESA będzie odnosić kolejne sukcesy.

Krzysztof  Sędzikowski (urodzony w 1959 roku) jest absolwentem Akademii Technicznej-Rolniczej w Bydgoszczy, Instytutu Telekomunikacji i Elektrotechniki. W ATR-ze uzyskał tytuł magistra inżyniera elektryka. Ponadto, złożył egzamin z zarządzania finansowego, handlu i marketingu w Polsko-Niemieckiej Szkole Zarządzania Łódź/Mannheim i odbył praktykę w koncernie Siemens. W przeszłości Krzysztof Sędzikowski zajmował stanowiska prezesa i wiceprezesa w  zarządach takich firm jak: KGHM Polska Miedź S.A., CREDITANSTALT SCG FUND MANAGEMENT S.A, MONDI Świecie S.A,  CTL Logistics S.A,  Boryszew S.A./Impexmetal S.A. W latach 2014-2016 był prezesem Zarządu Kampanii Węglowej SA.

Andrzej Juszczyński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także Solvay Brussels School Economics & Management oraz ESCP Europe Campus London. Jest menedżerem z doświadczeniem w restrukturyzacjach przedsiębiorstw, w których odpowiadał za obszary finansów, rachunkowos?ci zarza?dczej i controllingu. Do 2 stycznia 2018 roku pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Polimeksu – Mostostalu S.A. ds. finansowych. Był m.in. odpowiedzialny za przeprowadzenie procesu dokapitalizowania spółki przez grupy energetyczne poprzez emisję akcji na GPW, przygotowanie planu rozwoju oraz jego operacjonalizacji w GK Polimeks – Mostostal. W przeszłości Andrzej Juszczyński odpowiadał też m.in. za obszar finansów w Kompanii Węglowej i Polskiej Grupie Górniczej, gdzie przeprowadził proces restrukturyzacji. Wcześniej współpracował z Agencją Rozwoju Przemysłu w zakresie restrukturyzacji Hawe Telekom, a także przygotowywał plan restrukturyzacji i biznesplan dla EKK Wagon. Ponadto był m.in. prezesem Eurolotu oraz członkiem zarządu Orange Real Estate oraz pełnił kluczowe funkcje w strukturach kontrolingu w Orange Polska S.A., wcześniej Telekomunikacji Polskiej S.A.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

Oby Pesa Oby Pesa

7 4

się rozwijała.Jak widać na każdym etapie potrzebni są odpowiedni ludzie. 18:25, 03.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

G.N.G.N.

9 3

Powodzenia i owocnej pracy życzę dla tego jakże ważnego dla miasta zakładu. 18:48, 03.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnOn

6 0

Ile prezesi zarabiają w PRASA? 19:31, 03.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mikimiki

8 1

A czy ta kampania węglowa nie pikowała na dziób w okresie rządów nią przez nowego prezesa Pesy? 21:55, 03.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Seba-76Seba-76

4 1

Ja bym raczej zapytał o KGHM. Tam to dopiero było wyprowadzanie milionów dolarów do egzotycznych spółek-córek. Do tej pory jedna wielka patologia. 08:54, 04.01.2018


spawacz, cieśla, akrspawacz, cieśla, akr

8 3

Kolejny po Grześkowiaku z know-how w postaci znajomości.
Ten okręt i tak pójdzie na dno, to tylko kwestia czasu. 09:11, 04.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LechLech

9 2

Przepraszam, ale nowy prezes przypomina mi wypisz wymaluj karierę rodem wprost z PRL: z fabryki mydła ciupasem na dyrektora baletu, a stamtąd ( bo nie bardzo sobie radził) szybko do radia i telewizji. Tu jest to samo. Ważna jest kasa, a znajomość branży, specyfiki produkcji i rynku - kto by się takimi głupstwami przejmował. Zobaczymy jak długo będzie tam prezesował, i na jaki odcinek zostanie rzucony... 09:29, 04.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

maximaxi

0 7

Nie zgodzę się z takim argumentowaniem-prezes nie musi znać specyfiki produktu,wystarczy aby znał zarządzanie tak ogromnym organizmem oraz posiadał umiejętności negocjacyjne z kontrahentami.Zrozumcie że aby prowadzić swój biznes nie musisz znać się na wszystkim,ale musisz być w otoczeniu osób znających się na ważnych dla tego biznesu obszarach.Podobnie w zarządach dużych firm-zatrudnia się doradców,zleca się opracowania i symulacje aby nie wdepnąć w przysłowiowe "g",dopiero po tych krokach i uwagach podejmuje się stosowne do potrzeb decyzje.Tak to wszędzie działa a PES-a nie jest żadnym wyjątkiem(jeżeli mówimy oczywiście o zdrowym podejściu do wyznaczonych celów...) a z tym to jest różnie,prawda? 15:05, 04.01.2018


REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone