Zamknij
REKLAMA

Najlepsi pracodawcy Pomorza i Kujaw 2018 na Balu Biznesu

14:45, 11.02.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Bal Biznesu 2018. Fot. Jacek Nowacki

W sobotę, 10 lutego, w kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki odbył się doroczny Bal Biznesu. Podczas poprzedzającej go gali nagrodzeni zostali najlepsi biznesmeni i pracodawcy regionu.

Podczas gali poprzedzającej Bal Biznesu 2018 poznaliśmy laureatów  konkursów zorganizowanych przez Pracodawców Pomorza i Kujaw oraz Izbę Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego: konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017”, konkursu „Lider Wspierania Przedsiębiorczości 2017” i konkursu „Biznesmen 2017 roku”. Laureatom konkursów  statuetki i dyplomy wręczali Mirosław Ślachciak, prezes Pracodawców Pomorza i Kujaw, Piotr Terlecki, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Paulina Wenderlich, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Organizatorem konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017” są Pracodawcy Pomorza i Kujaw – największa organizacja zrzeszająca przedsiębiorców w regionie kujawsko-pomorskim. Co roku organizacja ta zaprasza do nominowania w tym konkursie firm, które szczególnie odznaczają się dobrymi praktykami społecznej odpowiedzialności biznesu i innowacyjności. W tym roku kapituła konkursu już po raz siedemnasty oceniła zgłoszonych kandydatów w oparciu o kryteria, które pozwalają wyłonić najlepszych pracodawców, kierujących się dobrymi praktykami i  etyką w relacjach z pracownikami oraz partnerami gospodarczymi, a jednocześnie osiągającymi sukcesy ekonomiczne.

W konkursie warunkiem dostępu  była nominacja dokonana przez zarząd i członków Pracodawców Pomorza i Kujaw,  przedstawicieli środowisk pracodawców i przedsiębiorców niebędących członkami Pracodawców Pomorza i Kujaw, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, przedstawicieli środowiska naukowego. Łącznie wpłynęło aż 135 nominacji. Kapituła konkursu, składająca się z przedstawicieli administracji, nauki i instytucji otoczenia biznesu przyznała przedsiębiorcom nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: Mikro i Mały Przedsiębiorca, Średni i Duży Przedsiębiorca oraz Innowacyjna Firma.

Laureaci kategorii - Średni i Duży Przedsiębiorca

• Tytuł  główny za rozwijanie kultury organizacyjnej w firmie i tworzenie nowych miejsc pracy umożliwiających rozwój zawodowy na rynku regionalnym otrzymała firma Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o. Sp. komandytowa. Statuetkę i dyplom w imieniu firmy odebrał Rafał Retecki, Head of Operations Atos Global Delivery spółki.

• Wyróżnienie za konsekwentne wprowadzanie na rynek nowych zaawansowanych produktów oraz wysoki poziom warunków pracy otrzymała firma  Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Dyplom w imieniu firmy odebrał Krzysztof Wysocki, dyrektor ds. marketingu firmy.

• Kolejne wyróżnienie za cykliczne działania zapewniające jakość produktów, ochronę środowiska i dobre relacje z interesariuszami firmy otrzymała firma Zakłady Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy. Dyplom w imieniu firmy odbierała Elżbieta Żelazna, prezes zarządu zakładów.

Laureaci kategorii - Mikro i Mały Przedsiębiorca

• Tytuł główny za wdrażanie modelu biznesowego opartego o kooperację krajową i  światową oraz dbałość o wysoki poziom warunków pracy otrzymała firma Chairconcept.com Sp. z o.o. w Toruniu. Statuetkę i dyplom odebrał w imieniu firmy Andrzej Piątkowski  wiceprezes zarządu.

• Wyróżnienie za  kompleksowe działania sprzyjające rozwojowi firmy, poprawie warunków pracy i zaangażowaniu społecznemu otrzymała Agencja Reklamowa START Ireneusz Wytkowski w Bydgoszczy. Dyplom w imieniu firmy odebrał Ireneusz Wytkowski, właściciel agencji.

Laureaci kategorii -  Innowacyjna Firma

• Tytuł główny za wdrażanie własnych zaawansowanych technologii w przetwórstwie tworzyw  i produkcji modułów fotowoltaicznych sprzyjających rozwijaniu nowoczesnych miejsc pracy otrzymała firma Hanplast Sp. z o. o. w Bydgoszczy. Statuetkę i dyplom odebrał w imieniu firmy Bartosz Majchrowicz dyrektor działu produkcji.

• Wyróżnienie za wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów medycznych o dużym znaczeniu społecznym w oparciu o własne prace badawczo-rozwojowe i opatentowaną wiedzę otrzymała firma Nano-implant Sp. z o.o. w Toruniu. Dyplom odebrała w imieniu firmy Aleksandra Radtke prezes zarządu.

W uznaniu za szczególną efektywność współpracy innowacyjnej, która pozwala na wykorzystanie regionalnego potencjału  oraz prowadzi do  zaprojektowania  i konstrukcji bezzałogowych statków  latających o specjalnym przeznaczeniu kapituła postanowiła przyznać wyróżnienie specjalne „Liderzy Współpracy Proinnowacyjnej” dwóm kooperującym firmom członkowskim Pracodawców Pomorza i Kujaw. Wyróżnienie „Liderzy Współpracy Proinnowacyjnej” otrzymały: Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. w Bydgoszczy  oraz SoftBlue SA w Bydgoszczy. Statuetki i dyplomy odebrali: Magdalena Suplicka, dyrektor handlowy Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 SA oraz Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue SA.

Pracodawcy Pomorza i Kujaw uhonorowali laureatów konkursu dyplomami i statuetkami autorstwa bydgoskiego rzeźbiarza Michała Kubiaka. We współpracy z przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej nagrody w konkursie „Pracodawca Pomorza Kujaw 2017” wręczył Mirosław Ślachciak, prezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw i  wiceprezydent ogólnopolskiej organizacji Pracodawcy RP.

Organizatorem konkursu „Biznesmen Roku” jest Izba Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym konkursie nagradzani są szefowie firm za szczególne zaangażowanie we wdrażanie strategii rozwoju firmy, w tym procesów wewnątrz firmy i współpracy z otoczeniem. To W 23. edycji konkursu jego laureatami zostali:

Firmy  małe

• I miejsce wraz ze złotą pieczęcią Izby otrzymał Zbigniew Kotlęga, Polmass S.A.. w Bydgoszczy,

• II miejsce wraz ze srebrną pieczęcią Izby otrzymał Eugeniusz Skoczyński, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe  GESAL w Inowrocławiu,

• Wyróżnienie otrzymała Beata Faleńczyk, MOTEL S5 w Zbrachlinie.

Firmy średnie i duże       

• I miejsce wraz ze złotą pieczęcią Izby otrzymał Aleksander Majchrowicz, Hanplast Sp. z o.o. w Bydgoszczy,

• II miejsce wraz ze srebrną pieczęcią Izby otrzymał Jacek Rutkowski,  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. MAT-BUD Sp. z o.o. Sp. k.  Zławieś Wielka,

ex aequo

• II miejsce wraz ze srebrną pieczęcią Izby otrzymał Tomasz Brzeziński, Przedsiębiorstwo Budowlane TB INWEST w Bydgoszczy.

Decyzją kapituły konkursu przyznano też dwie nagrody specjalne wraz ze złotą pieczęcią Izby w kategoriach:

Sukcesja

Janusz i Seweryn Borkowscy,  Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.

Ekologia

Konrad Mikołajski, Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.

Od 17 lat Rada Izby Przemysłowo-Handlowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na wniosek kapituły reprezentującej instytucje otoczenia biznesu, honoruje tytułem „Lider Wspierania Przedsiębiorczości” organizacje szczególnie wspierające rozwój przedsiębiorców. W tym roku trzy równorzędne nagrody ze złotą Pieczęcią Izby otrzymały: Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie, Pracodawcy Pomorza i Kujaw i Sejmik Gospodarczy Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone