Zamknij
REKLAMA

Kto może wynająć samochód?

11:45, 12.04.2018 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Wynajem samochodów to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób młodych. Auto do własnej dyspozycji gwarantuje nam bowiem wygodę, niezależność i oszczędność czasu oraz pieniędzy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób poważnie rozważa wynajem auta na swoje potrzeby. Warto jednak wiedzieć, że wynajem samochodów nie jest usługą skierowaną dla każdego. Kto więc z powodzeniem może wynająć auto?

Limity wiekowe

Większość wypożyczalni samochodów wypożycza swoje pojazdy tylko osobom w określonym wieku. Zazwyczaj wymagają one, aby osoba kierująca ich autem miała ukończone 21 lat oraz posiadała ważne prawo jazdy od co najmniej roku. Wynika to z faktu, że większość wypadków samochodowych jest powodowana przez młodych i mało doświadczonych kierowców. Dlatego, wypożyczalnie w trosce o swoje pojazdy niechętnie powierzają je osobom o krótkim stażu za kierownicą.

Warto jednak także wiedzieć, że wiele wypożyczalni samochodowych posiada także górne limity wiekowe i nie wypożycza pojazdów także osobom w wieku powyżej 70 lat. Podobnie, jak w przypadku młodych kierowców, restrykcja ta wynika z ryzyka spowodowania wypadku, które jest wyższe dla osób starszych.

Karta debetowa lub kredytowa z określonym limitem

Na wynajem samochodów mogą sobie pozwolić osoby, które posiadają ważną kartę płatniczą z określonym limitem. Wbrew pozorom, nie musi to być koniecznie karta kredytowa, większość wypożyczalni akceptuje bowiem także tradycyjne karty debetowe, z których na co dzień korzysta praktycznie każdy z nas.

Wypożyczalnia na czas trwania wynajmu auta zablokuje na karcie określoną w umowie kwotę, czyli kaucję zwrotną. Jeśli samochód zostanie przez nas zwrócony w odpowiednim stanie, wypożyczalnia wkrótce po jego odbiorze odblokuje nasze środki.

Wymagane dokumenty

Osoba, która chce wynająć auto musi posiadać ważne prawo jazdy. Może to być dokument wydany w Polsce lub w innym kraju, którego prawo jazdy uprawnia do poruszania się autem po polskich drogach. Wynajem samochodów dostępny jest także dla posiadaczy międzynarodowego prawa jazdy.

Oprócz prawa jazdy, osoba pragnąca skorzystać z usługi wynajem samochodów musi także dysponować innym dokumentem ze zdjęciem. Wypożyczalnie najczęściej proszą swoich klientów o okazanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

Najistotniejsze jednak, że wszystkie przedstawione wypożyczalni dokumenty muszą być ważne przez cały okres, w którym będziemy korzystali z samochodu. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza w przypadku wynajmu długoterminowego i upewnić się, czy nasze dokumenty nie powinny zostać wcześniej odnowione.

Jak widać, wynajem samochodów jest obwarowany określonymi restrykcjami i wbrew pozorom nie jest dostępny dla każdego. Zanim więc zaczniemy planować czas z wynajętym autem, warto upewnić się, czy na pewno spełniamy wszystkie wymagania wybranej przez siebie wypożyczalni. Warunki korzystania z usługi wynajem samochodów w Express.pl możemy przeczytać na jej stronie internetowej. Tam także możemy w prosty i szybki sposób dokonać rezerwacji wybranego auta i cieszyć się z wygody, jaką daje samochód do naszej wyłącznej dyspozycji.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone