Zamknij
REKLAMA

Targi INNOFORM 2018 otwarte. Oferta 259 renomowanych wystawców z całego świata

14:02, 24.04.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym rozpoczęły się II Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Targi potrwają do 26 kwietnia.

Po raz drugi branża narzędziowo-przetwórczego spotyka się w Bydgoszczy na targach INNOFORM w celu wymiany doświadczeń i wiedzy, poznania nowości i zaopatrzenia się w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt. Targi  to absolutny numer jeden na polskim rynku targowych spotkań przemysłu narzędziowo-przetwórczego.  Swoje stoiska mają m. in. wystawcy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Słowacji, USA, Holandii, Francji, Szwecji, Włoch, Czech, Turcji, Japonii, Korei Południowej, Szwajcarii, Hiszpania, Austrii, Tajwanu, Danii. Oferta skierowana jest do wszystkich gałęzi przemysłu, w tym: metalowego, maszynowego, elektronicznego i elektrotechnicznego, motoryzacyjnego, kolejowego, lotniczego, AGD, spożywczego, medycznego, chemicznego, farmaceutycznego oraz opakowaniowego. Odwiedzający mogą wybierać z oferty 259 renomowanych producentów i dystrybutorów z całego świata. To ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku! 

Mimo, że jest to dopiero druga edycja Targów INNOFORM to już teraz są one najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu branży narzędziowej. Targi dają możliwość zobaczenia na żywo tego, co oferują firmy, ale przede wszystkim są okazją do zdobycia cennych kontaktów biznesowych i nawiązania stałej współpracy – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Dzisiaj podczas targów odbyła się konferencja narzędziowo-przetwórcza, podczas której była mowa o nowych możliwościach zwiększenia właściwości użytkowych narzędzi i części maszyn ze stali utwardzonych oraz nowych rozwiązaniach w systemach gorącokanałowych.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników m.in. dwie eksperckie konferencje: narzędziowo-przetwórczą oraz tegoroczną nowość pt.: „Techniki przyrostowe w przemyśle narzędziowo-przetwórczym”. Oprócz tego na gości targów czekają prelekcje dotyczące m.in. optymalizacji procesu przezbrajania form wtryskowych oraz czyszczenia technologią mikrocząsteczek suchego lodu w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Drugi dzień upłynie pod znakiem technik przyrostowych w przemyśle narzędziowo-przetwórczym. Wykłady obejmować będą m.in. tematykę technologii DMLS w budowie wkładek z chłodzeniem konformalnym, druk 3D innowacyjną metodą wsparcia produkcji butelek w CP Glass, a także produkcję krótkoseryjną wyrobów z tworzyw sztucznych.

26 kwietnia odbędzie się konferencja dla uczniów szkół technicznych, podczas której zaprezentowana zostanie oferta  dydaktyczna uczelni wyższych zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym (kierunki związane z branżą narzędziowo–przetwórczą). Początek o godz. 10.00.

Nie przez przypadek Targi INNOFORM organizowane są właśnie w Bydgoszczy. Organizatorzy targów twierdzą wprost, że to polska Dolina Krzemowa przemysłu narzędziowo-przetwórczego, gdzie reprezentacja przedsiębiorców w branży rokrocznie stale się powiększa.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone