Zamknij
REKLAMA

Platforma Funduszy - tajna broń F-Trust

11:17, 07.05.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj
Anna Švarcová - dyrektor ds. rozwoju rynku F-Trust

Z rozmów, które odbywam z przedstawicielami niezależnych firm zajmujących się dystrybucją produktów inwestycyjnych, wyłania się obraz ich dzisiejszych trosk związanych z rozwojem biznesu. Naczelne miejsce na tej liście zajmuje kwestia regulacji rynkowych. A właściwie ciągle pojawiających się nowych przepisów, które mają chronić klientów, ale z drugiej strony pętają skrzydła dystrybutorom.

Aby sprostać tym nowym regulacjom, firmy dystrybucyjne działające na lokalnych rynkach muszą przesuwać swoje zasoby, zarówno finansowe jak i osobowe, do pracy administracyjnej. W efekcie brakuje im sił i środków na rozwijanie biznesu. Ostatnio te pęta, krępujące małe firmy dystrybucyjne, nazywają się MiFID2.

Tymczasem wyjście z tej sytuacji nie jest trudne. Odpowiedzią na wszystkie te bolączki – no, niemal na wszystkie – może być współpraca z naszą spółką i korzystanie z Platformy Funduszy.

Jesteśmy firmą dystrybucyjną o ogólnopolskim zasięgu. Działamy oczywiście na podstawie zezwolenia KNF, zatrudniamy świetnych ludzi z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Ja sama, nim związałam się z F-Trust, wiele lat pracowałam w czeskich TFI – Generali Investment oraz Conseq investiční společnost.

W rękawie mamy prawdziwego asa – Platformę Funduszy. Ona zmieniła polski rynek. To dzięki niej udało się przełamać monopol banków na sprzedaż funduszy inwestycyjnych. To dzięki Platformie niezależne TFI uzyskały dostęp do nowych klientów, to Platforma stworzyła – i stwarza nadal! – możliwość dynamicznego rozwoju lokalnych firm, zajmujących się dystrybucją produktów oszczędnościowych.

Zostawmy sprawy wielkie, zajmijmy się sprawami ważnymi, czyli możliwościami, jakie Platforma Funduszy daje lokalnym firmom dystrybucyjnym. Dla nich jest idealnym narzędziem wspomagającym transakcję, bo uwalnia od całego, bardzo żmudnego procesu administracyjnego, który w wypadku sprzedaży jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych jest wyjątkowo rozbudowany. W efekcie nasi partnerzy mogą się skupić na rozbudowie własnego biznesu. Dla osób korzystających z Platformy Funduszy MiFID2 traci swoją groźną twarz. Jedno wszak podkreślam bardzo zdecydowanie – to zgodne z prawem. Ten MiFID2 nadal jest, ale praca z nim nie angażuje już tyle uwagi i czasu.

Platforma Funduszy, z której korzystamy od lutego 2016 roku, jest narzędziem informatycznym, ale w jej tworzeniu równie ważną rolę jak programiści, odgrywali dyrektorzy sprzedaży F-Trust, czyli zespół doświadczonych doradców klienta, którzy znakomicie rozumieją potrzeby indywidualnych inwestorów, ich preferencje i sposób myślenia. Do współpracy zaproszono oczywiście także naszych klientów, którzy recenzowali sposób działania Platformy i zgłaszali nowe pomysły. A także - rzecz jasna - analityków i prawników.

I choć w moim przekonaniu Platforma Funduszy jest narzędziem kompletnym, to cały czas ewoluuje, dostosowując się do oczekiwań rynku oraz naszych klientów i współpracowników, w których opinie wsłuchujemy się bacznie.

Gdyby tego było mało… Dzięki Platformie lokalne firmy uzyskują dostęp do ponad 1000 funduszy inwestycyjnych. Dzięki temu klienci mają dostęp do inwestycji praktycznie na całym świecie, we wszystkie możliwe aktywa. To ważne, bo dzisiaj polski rynek nie daje wielkich możliwości zarobku. Inwestorzy stracili już cierpliwość dla warszawskiej Giełdy, za to z zazdrością spoglądają na fundusze inwestujące w Stanach Zjednoczonych, w Europie Zachodniej, na rynku japońskim bądź chińskim. Jeśli firma dystrybucyjna nie ma ich w swojej ofercie, klienci zaczną uciekać do konkurencji. Platforma Funduszy jest znakomitym remedium na tę bolączkę. Dzięki niej klienci będą mogli inwestować i w spółki technologiczne, i surowcowe, w złoto, miedź, spółki wzrostowe. Praktycznie we wszystko. Jeśli wolą fundusze inwestycyjne polskich firm zarządzających inwestujące za granicą – znajdziecie im te najbardziej odpowiednie. Jeśli wolą zagraniczne firmy zarządzające – Platforma Funduszy rozwiąże problem.

Skoro jest tak dobrze, to ile trzeba za to zapłacić?

Nic, dosłownie nic. To my bierzemy na siebie wszystkie koszty związane z wejściem Twojej firmy na Platformę, w tym również szkolenia Twoich pracowników. Od razu zastrzegam – ich przygotowanie do korzystania z Platformy Funduszy jest łatwiejsze niż się z reguły sądzi.

Jeszcze jedno, ale ważne. Platforma Funduszy to znakomite narzędzie również do podnoszenia wiedzy Twojej i Twoich klientów o rynku kapitałowym. A edukacja klientów jest w Polsce szczególnie istotna, bo rynek kapitałowy jest u nas młody, liczy niewiele ponad 25 lat. Wiedza o nim jest niezbędna, aby klienci mogli podejmować świadome decyzje i nie ulegać iluzji ale o tym wkrótce.

I pamiętajcie. W Wielkiej Brytanii przez Internet sprzedaje się 60 procent wszystkich funduszy inwestycyjnych. W Polsce też nas to czeka. Więc jeśli Twoi klienci zaczną z niego korzystać, a Ty im tego nie umożliwisz, to po prostu Twojej firmy w tym biznesie nie będzie.

Anna Švarcová


 

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone