Zamknij
REKLAMA

Regionalna Konferencja dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego w BCTW

17:27, 20.06.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Wojciech Myślecki. Fot. Jacek Nowacki

20 czerwca odbyła się w Bydgoskim Centrum Targowo–Wystawienniczym  "Regionalna Konferencja dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego". Była to już 15. z cyklu 16 konferencji, organizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

"Regionalne Konferencje dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego" są platformą wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami lokalnych władz i biznesu. Konferencje mają na celu propagowanie i wspieranie współpracy między samorządem terytorialnym i przedsiębiorcami oraz wcielaniem w życie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest aktualnie kluczowym dokumentem państwa polskiego w średnio- i długofalowej polityce gospodarczej. Wymiana doświadczeń ma doprowadzić do tego, by samorządowcy w swojej pracy byli bardziej przedsiębiorczy, a przedsiębiorcy w szerszym stopniu uwzględniali społeczny wymiar prowadzonej działalności gospodarczej. Spotkania mają także na celu przybliżenie i promowanie możliwości skorzystania na poziomie regionalnym z programów rozwojowych wynikających ze Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Regionalne konferencje organizowane przez BGK skierowane są do osób mających wpływ na rozwój gospodarczy regionów, czyli przedsiębiorców, przedstawicieli samorządu terytorialnego i przedstawicieli administracji. W bydgoskiej konferencji udział wzięli m.in. zastępca prezydenta Bydgoszczy Anna Mackiewicz i zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Rasielewski.

Bydgoską konferencję otworzyła prelekcja Wojciecha Myśleckiego. Doradca premiera Mateusza Morawieckiego powiedział, że bez udziału elit samorządowych i biznesowych niemożliwe będzie przeprowadzenie koniecznych reform w państwie. - Fundament reformy zależeć będzie nie od rządu, ale od samorządu i gospodarki - powiedział Myślecki.

Gościem specjalnym  konferencji był major Rocco A. Spencer – emerytowany oficer piechoty Armii Stanów Zjednoczonych, którego książka "Odpowiedzialne Przywództwo",  opowiadająca o trudnej misji o tym, jak ruszyć własną drogą do sukcesu, stała się wizytówką cyklu konferencji.

Konferencję honorowym patronatem objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

no takno tak

3 2

jaka,,reprezentacja,, takie i nieudacznictwo w mieście.Dziwi też brak tłumów na sali !!! 08:53, 21.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

1 3

Pisowskie ciemięgi muszą wzorować się na Amerykanach, bo Mazowiecki i jego doradcy nie mają własnych mózgów. 21:11, 21.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone