Zamknij
REKLAMA

35 tramwajów Pesy pojedzie na Śląsk

17:39, 29.06.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Materiał PESA S.A.

Tramwaje Śląskie S.A. kupi minimum 35 nowych, wieloczłonowych tramwajów, które wyprodukuje Pesa Bydgoszcz SA.

W siedzibie spółki Tramwaje Śląskie podpisana została dzisiaj umowa na dostawę 35 tramwajów. Ze strony producenta sygnował ją członek zarządu spółki Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz SA Sławomir Piątek, zaś ze strony zamawiającego prezes zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A. Bolesław Knapik oraz członek zarządu spółki Henryk Kolender. Zgodnie z zapisami umowy, zamówienie podstawowe obejmuje dostawę 35 nowych tramwajów, z czego 8 dłuższych (o długości ok. 32 metrów) oraz 27 nieco krótszych (o długości ok. 25 metrów). Zamówienie dopuszcza również opcjonalnie zamówienie dodatkowo do 5 wagonów krótszych.

Tramwaje mają być wyposażone m.in. w: klimatyzację przedziału pasażerskiego, gniazda USB dostępne dla pasażerów, moduły Wi-Fi, monitoring, głosowy i wizualny system informacji pasażerskiej, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i nowoczesny, energooszczędny napęd. Wagony w większej części długości będą niskopodłogowe. W tym zakresie Pesa zaoferowała 75% niskiej podłogi w wagonach dłuższych i 65,5% w wagonach krótszych. Zgodnie z przyjętym harmonogramem pierwszy nowy wagon ma trafić do przewoźnika w drugiej połowie 2019 roku.

Bydgoski producent, który w poprzednim projekcie inwestycyjnym dostarczył do spółki Tramwaje Śląskie S.A. 30 wagonów serii 2012N, był jednym z dwóch oferentów, starających się o zamówienie. Drugim było konsorcjum firm Solaris Tram i Stadler Polska, które jednak – w wyniku błędów formalnych – zostało wykluczone z przetargu.  Pesa złożyła ofertę opiewającą na kwotę 271,8 mln zł brutto.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

inekinek

7 2

Pod względem ilości zamówień to już wygląda naprawdę dobrze, jak jeszcze wraz z nowym inwestorem sytuacja się ustabilizuje Pesa ma realną szansę wejść w dobry okres i oby tak było, bo na tym korzysta cale miasto. 20:28, 29.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FordoniakFordoniak

5 5

Jak te tramwaje będą miały takie podkute kwadratowe koła jak te na bydgoskich ulicach to wypada współczuć Slazakom.Witamy w smutnym klubie ogłoszonych hukiem "odrzutowych" wagonów!! 21:23, 29.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prawdaprawda

2 0

SUPER - CZAS NAJWYŻSZY WSPIERAĆ POLSKIE FIRMY I ZAKŁADY BRAWO PiS 16:24, 06.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone