Zamknij
REKLAMA

Stocznia w Szczecinie odkupiona od bydgoskiej Grupy Kapitałowej

17:42, 10.07.2018 | j
REKLAMA
Skomentuj
Rafał Jerzy. Fot. Jacek Nowacki

Po dziesięciu latach, które poświęcone zostały na przeprowadzenie optymalnej restrukturyzacji, przyszła pora na sprzedaż. Grupa Kapitałowa Immobile S.A nie wiąże z przemysłem stoczniowym dalszych planów inwestycyjnych.
 
Zakupu upadłej stoczni Pomerania w Szczecinie dokonała spółka, której większościowy pakiet akcji posiada bydgoski przedsiębiorca Rafał Jerzy, w 2008 roku, za środki pochodzące z emisji akcji po debiucie Grupy Kapitałowej Immobile S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Po dziesięciu latach sprzedała ją za 21 mln zł.

To realizacja strategii, którą spółka ujawniła w listopadzie ubiegłego roku. Zakłada ona sprzedaż tych aktywów nieoperacyjnych, co do których nie ma dalszych planów inwestycyjnych. Do takich aktywów zaliczono Pomeranię.

Stocznia Pomerania w Szczecinie należy teraz do Grupy Net Marine, która dąży do kompleksowej obsługi jednostek pływających i postawiła sobie za cel skonsolidowanie rynku usług morskich w Polsce.

„Środki pozyskane z transakcji  spółka przeznaczy na dalszy rozwój. Jak zadeklarowano w dokumencie strategii – ma ona spory apetyt na akwizycje nowych podmiotów pasujących do profilu jej działalności. Działalność stoczni zaś trudno było jednoznacznie zaszeregować w segmentach,  w których operuje Grupa – w przemyśle, hotelarstwie i developingu. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości spółka sfinalizuje kolejne transakcje związane z aktywami nieoperacyjnymi, gromadząc kapitał na nowe projekty” – czytamy na blogu  Grupy Kapitałowej Immobile S.A.

(j)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

adammadamm

9 1

Prosimy służby o zbadanie prywatyzacji majątku NFI.
18:44, 10.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dojna zmianaDojna zmiana

5 9

Immobile S.A to deweloper pewnie będzie piękne osiedle :) A Pisory miesiąc temu bębniły o odrodzeniu tej stoczni ! Zakłamane pisowskie komuchy ! 18:49, 10.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

W SzczecinieW Szczecinie

5 0

są trzy stocznie 18:58, 10.07.2018


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone