Zamknij
REKLAMA

„Teldat”. Bydgoska firma wyróżniona przez Amerykanów

22:21, 06.08.2018 | j
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W  naszym mieście powstał unikalny system, który znajduje uznanie w Polsce i na świecie. Jest ciągle twórczo rozwijany.

Znakomita większość bydgoszczan wie, co produkuje Pesa. Natomiast o działalności firmy „Teldat” słyszało zapewne niewielu mieszkańców. Trudno się dziwić. Urządzenia wytwarzane przez  „Teldat” służą wojsku do bezpiecznego przekazywania informacji. Obowiązuje tajemnica wojskowa.

Od kilku lat bydgoska spółka  wywiązuje się wzorowo z dostaw zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych dla Systemu Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej Patriot.

- Wszystko: od projektu, przez testy, aż po produkcję urządzeń odbywa się na terenie naszej firmy, bo takie są wymogi bezpieczeństwa. W tej branży musi być ścisła kontrola każdego elementu, wchodzącego w skład urządzeń – zdradził kilka lat temu „Expressowi Bydgoskiemu” założyciel i prezes bydgoskiej spółki „Teldat”.

Nic dziwnego, że  dr. inż. Henryk Kruszyński został nagrodzony za twórcze i skuteczne wdrażanie rozwiązań teleinformatycznych w Siłach Zbrojnych RP („Buzdygan 2009"). To on jest głównym konstruktorem rewolucyjnego systemu „Jaśmin” - sztandarowego produktu „Teldatu”.

Bydgoska spółka od wielu lat współpracuje z Amerykanami. Była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana.  W tym roku (jako pierwsza w historii polska firma) otrzymała od amerykańskiej korporacji Raytheon Global prestiżowe wyróżnienie  EPIC Award” za najwyższą jakość i terminowość dostaw. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w czerwcu w Bostonie.

W chwili utworzenia (1997 r.)  siedziba firmy mieściła się przy Fordońskiej 81, w 2005 roku zmieniła adres na Kijowską 44. Obecnie firma zajmuje kompleks budynków przy ul. Cichej. „Teldat” zatrudnia  ponad 200 osób, głównie informatyków, programistów i inżynierów.  

Fot. Jacek Nowacki

(j)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone