Zamknij
REKLAMA

KPEC wymienia izolację termiczną na sieci napowietrznej

15:17, 15.08.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie nadesłane przez KPEC

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zawarło dzisiaj umowę ze spółką Elektrotermex na wymianę izolacji termicznej na sieci napowietrznej Fordon w Bydgoszczy.

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w ramach działań na rzecz zmniejszenia strat w przesyle ciepła poprzez wymianę izolacji cieplnych na rurociągach naziemnych podpisało dzisiaj umowę dotyczącą wymiany izolacji termicznej na sieci napowietrznej Fordon w Bydgoszczy - na odcinku od ECII do ul. Przemysłowej. Projekt zakłada demontaż i utylizację istniejącej izolacji cieplnej wraz z powłokami ochronnymi, a  następnie montaż izolacji wraz ze wszystkimi niezbędnymi pracami współistniejącymi. Modernizacja zrealizowana zostanie w technologiach uwzględniających charakter izolowanych elementów na odcinku 3 027 m.

Inwestycja  ma na celu obniżenie emisji dwutlenku węgla i szkodliwych pyłów do atmosfery. Po jej zrealizowaniu KPEC spodziewa się rocznego spadku emisji gazów cieplarnianych do 4 006,45 Mg CO2 i zmniejszenia zużycia energii pierwotnej o wartości 35 628,44 GJ.

Zadanie jest częścią składową projektu pn. "Zwiększenie efektywności energetycznej poprzez przebudowę oraz termomodernizację sieci ciepłowniczej na terenie miasta Bydgoszczy – etap I", który dofinansowany jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Wartość inwestycji wynikająca z umowy wynosi 5 300 000 złotych netto (6 519 000 złotych brutto). Kwota dofinansowania: 2 652 775,98 zł brutto Wkład własny: 3 866 224,02 zł brutto. Wymiana izolacji cieplnych ma zostać zrealizowana do końca 2018 roku.

W podpisaniu umowy udział wzięli,  ze strony KPEC-u: Andrzej Baranowski - prezes zarządu, Ryszard Orłowski - dyrektor ds. technicznych i Andrzej Borowski - dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych, a ze strony Elektrotermexu: Janusz Mielnicki - prezes zarządu i Sławomir Jarecki - wiceprezes zarządu.

Zdjęcie z podpisania umowy nadesłane przez KPEC

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ZORROZORRO

4 0

TAAAK OCZYWIŚCIE WSZYSTKO PRZED KAMPANIĄ WYBORCZĄ BRUSKIEGO ! ! ! 10:56, 08.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone