Zamknij
REKLAMA

Waimea Logistic Park Bydgoszcz wybuduje nowoczesne centrum logistyczne na 19 hektarach

11:07, 04.09.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Waimea Logistic Park Bydgoszcz - wizualizacja

4 września br. na terenie inwestycji Waimea Logistic Park Bydgoszcz prezydent Rafał Bruski przekazał prezesowi Zarządu Waimea Holding S.A. Andrzejowi Rosińskiemu pozwolenie na budowę II etapu inwestycji.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz to nowoczesny park logistyczny dla bydgoskich przedsiębiorców. Atutem parku jest jego doskonałe położenie, które gwarantuje dostęp do pracowników oraz transportu publicznego. Jedno z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy zajmie powierzchnię zabudowy 93 258 m kw.  Docelowo powstanie 6 hal dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Wszystkie obiekty zostaną zrealizowane zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych czy linii produkcyjnych. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni.  Jesienią br. rozpocznie się budowa dwóch kolejnych hal o łącznej powierzchni 21 300 m kw. (hala B - 16 300 m kw., hala F – 5 000 m kw.). Hala F została wynajęta w 100 procentach, najemcą została firma PEKAES Sp. z o.o. – polski operator logistyczny. Planowany termin oddania do użytkowania całej inwestycji to połowa 2021 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Trasko–Inwest.

Budowa centrum logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz realizowana jest na 19-hektarowej działce w południowo-wschodniej części miasta Bydgoszcz przy ulicy Mokrej. Dzięki wcześniej zrealizowanym miejskim  inwestycjom (modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona) teren jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10  oraz znajdującą się w budowie trasą S5. Dodatkowym walorem działki jest dostępność komunikacji miejskiej, która zapewni dogodny dojazd pracownikom do miejsca pracy. Tereny na których powstaje inwestycja są obsługiwane przez komunikację miejską (linie nr 61 oraz 73). Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, Międzynarodowy Port Lotniczy oraz nowoczesne dworce kolejowe tworzą reprezentacyjną wizytówkę miasta.

Prezydent Rafał Bruski przekazał prezesowi Zarządu Waimea Holding S.A. Andrzejowi Rosińskiemu pozwolenie na budowę II etapu inwestycji.

Oddana do użytkowania w ubiegłym roku hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 m. kw. powstała w ramach pierwszego etapu kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Magazyny oraz biura dedykowane były dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Do dyspozycji najemców były minimalne moduły magazynowe od ok. 650 mkw. z modułami biurowo-socjalnymi o powierzchni od ok. 60 mkw. Najemcami są takie firmy jak Sutura Med Sp. z o.o. specjalizująca się w kompleksowej współpracy w zakresie dostaw środków i urządzeń do utrzymania higieny i czystości, Euro-net Sp. z o.o. lider rynku RTV i AGD w Polsce, SIG Sp. z o.o. lider w obszarze dystrybucji materiałów budowlanych w Polsce oraz firma Decor-Poland z Bydgoszczy jeden z największych importerów kwiatów sztucznych w Polsce oraz BKT Elektornik. Najemcami są także firmy: Boruta Zachem, Tademax i Triss.

Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest spółka celowa Waimea Logistic Park 4 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A specjalizuje się w budowie na wynajem nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy. W 2018 roku spółka planuje realizację projektów takich jak Waimea Logistic Park Stargard, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Logistic Park Korczowa oraz budowę kolejnych terminali cargo w sąsiedztwie portów lotniczych, w tym Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

StenSten

5 1

Krótko mówiąc budują wielkie magazyny. 12:22, 04.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adamadam

6 4

TAK OCZYWIŚCIE WSZYSTKO KRÓTKO PRZEZ KAMPANIĄ WYBORCZĄ ! 12:42, 04.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzkodaSzkoda

4 4

Jeszcze krócej mówiąc powierzchnia parku jest zajmowana na hale i magazyny, gdzie nie będzie zatrudnienia. 13:16, 04.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kometakometa

2 0

Szkoda tylko, że pozostali mieszkańcy muszą czekać ponad 65 dni na wydanie pozwolenia na budowę, albowiem w WAB nie ma komu pracować, a lista kumpli do załatwienia w pierwszej kolejności wciąż się wydłuża. 10:15, 05.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kateeekateee

2 0

Komunikacja miejska w tym rejonie to jakis zart, autobusy jadace raz na ruski rok to jest rzeczywiscie zachecajace. 18:33, 05.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

0 0

Pytanie tylko czy drogi dookoła inwestycji przetrwają budowę a później ruch związany z działalnością tych firm 11:23, 13.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone