Zamknij
REKLAMA

Czy outsourcing może poprawić efektywność procesów kadrowo-płacowych w Twojej firmie?

21:54, 10.12.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Rynek outsourcingu w Polsce przechodzi dynamiczne zmiany. Dużą popularnością, zwłaszcza w przedsiębiorstwach o międzynarodowym zasięgu, cieszy się outsourcing kadr i płac. Czy firma zewnętrzna jest w stanie efektywnie zarządzać procesami kadrowymi?

Outsourcing siłą napędową polskiego rynku

Kadry i płace to obszar działalności firmy, który wymaga szczególnej uwagi. W dużych przedsiębiorstwach działających na wielu rynkach najczęściej spotykany jest outsourcing selektywny polegający na przekazaniu firmie zewnętrznej kontroli nad wybranymi obszarami działalności przedsiębiorstwa.

Obsługa kadr i płac przez podmioty zewnętrzne, takie jak TMF Group, pozwala usprawnić wiele procesów firmowych, które dotychczas były zaniedbane lub wymagały modernizacji. Pracodawcy mają możliwość redukcji kosztów związanych z zatrudnieniem wykwalifikowanych pracowników oraz utrzymaniem nowoczesnego zaplecza technologicznego. Firmy korzystające z tego rozwiązania zyskują dostęp do unikatowego know-how, czerpiąc z wiedzy i doświadczenia partnerów zewnętrznych.

Jaki powinien być dobry dostawca usług outsourcingowych?

Profesjonalne firmy outsourcingowe mogą się pochwalić doskonałą znajomością rynku. Oferują kompleksowe usługi związane z obsługą kadr i płac. Zajmują się m.in. przygotowywaniem niezbędnej dokumentacji, obsługą umów, szczegółowym raportowaniem i archiwizacją.

Powierzenie kontroli nad niektórymi obszarami działalności firmy pozwala zwiększyć efektywność wielu ważnych procesów. Podmiot zewnętrzny zobowiązuje się do pełnej obsługi kadrowo-płacowej, bezpiecznego przechowywania i przetwarzania danych pracowników oraz działań zgodnych z prawem lokalnym – co jest szczególnie istotne w przypadku przedsiębiorstw działających na wielu rynkach na całym świecie. Firmy outsourcingowe ponoszą także pełną odpowiedzialność prawną i finansową za swoje działania. Oddelegowanie części zadań związanych z obsługą kadr i płac na zewnątrz daje możliwość skupienia się na najważniejszych obszarach działalności firmy.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone