Zamknij
REKLAMA

Kołowrotki uniwersalne i sygnalizatory brań - nowoczesne wędkarstwo

10:47, 28.12.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Technologie stosowane w każdej dziedzinie nieustannie się rozwijają. Dotyczy to również wędkarstwa. Dzięki coraz lepszym i tańszym elementom elektronicznym mamy możliwość budowania coraz lepszych sygnalizatorów brań, a coraz lepsze metody produkcji oraz ulepszane tworzywa pozwalają na tworzenie coraz lepszych i bardziej uniwersalnych sprzętów.

1.
2. Kołowrotki uniwersalne
3.
4.
5. Sygnalizatory brań
6.

Kołowrotki uniwersalne

Kołowrotki uniwersalne są bardzo często stosowane przez początkujących wędkarzy. Dzięki znakomitym osiągom - mimo złej sławy produktów uniwersalnych - coraz częściej trafiają one również do rąk profesjonalistów lub po prostu wybrednych wędkarzy. Wygoda takiego rozwiązania to przede wszystkim zminimalizowanie ilości potrzebnego osprzętu. Istnieje wiele rodzajów łowienia ryb, a a sprzęt przeznaczony do każdego typu połowu czy gatunku ryby ma inne właściwości. Jednak zastosowanie odpowiednich technologii sprawia, że możliwe jest pójście pod pewnymi względami na kompromis i wypośrodkowanie możliwości kołowrotków. Przykładowo kołowrotki uniwersalne w rozmiarach 2000 do 3000 umożliwiają stosowanie w wędkarstwie spławikowym, pickerze, lżejszym feederze, średnio ciężkim spinningu jeziorowym i na niewielkich rzekach.

Sygnalizatory brań

Sygnalizatory brań to niezwykle przydatne urządzenia, stosowane od wielu lat w różnych formach. W dzisiejszych czasach wyewoluowały między innymi do elektronicznych instrumentów mogących informować o braniu nawet 100 metrów od stanowiska wędkarskiego. Obecnie stosowane sygnalizatory brań najczęściej umożliwiają pracę w nocy i są odporne na wodę. Popularne rozwiązania to również sygnalizatory, które opierają swoje działanie na prostej mechanice, bez używania elektroniki. Podział takich urządzeń zależy od ich zastosowania i sposobu działania. Rozróżniamy tak zwane bombki, czyli specjalny zestaw z ciężarkiem gruntowym, zazwyczaj stosowany przy połowach w wodzie stojącej. Bombka podwieszona jest na zwisającej żyłce pomiędzy przelotkami - w momencie brania unosi się, sygnalizując w ten sposób moment brania. Często posiada w środku specjalne miejsce na świetlik. Swinger natomiast jest stosowany do napinania żyłki i jednocześnie jest sygnalizatorem - daje znać o braniu przez rybę oraz o jego kierunku (od brzegu czy do brzegu), dzięki czemu wędkarz może odpowiednio zareagować. Takie urządzenia są mechanicznymi instrumentami, w których ciężar oraz stopień napięcia żyłki można regulować.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone