Zamknij
REKLAMA

Plusy i minusy prywatnych polis zdrowotnych

13:41, 07.01.2019 | materiał partnera

Długi czas oczekiwania w kolejce do lekarza specjalisty jest powodem, dla którego coraz częściej korzystać z porad udzielanych w prywatnych gabinetach lekarskich? Rozważ wykupienie dodatkowej polisy medycznej. Poznaj plusy i minusy takiego rozwiązania, co ułatwi podjęcie słusznej decyzji.

Jak wynika ze statystyk Polskiej Izby Ubezpieczeń, ponad 2 mln Polaków korzysta z dodatkowych polis zdrowotnych. Potwierdza to niejedno ubezpieczenie medyczne na rankomat.pl – rośnie liczba zapytań o tego typu produkty.

Jak działa prywatna polisa zdrowotna?

Prywatna polisa zdrowotna funkcjonuje na prostej zasadzie. W zamian za opłaconą składkę (roczną lub miesięczną), pacjent otrzymuje dostęp do wybranych lekarzy specjalistów oraz badań diagnostycznych.

W zależności od konkretnego pakietu, liczba specjalistów i badań może być ograniczona limitem miesięcznym. Czasami zachodzi konieczność dopłaty (w symbolicznej kwocie) do konsultacji.

Taka polisa stanowi uzupełnienie obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, które daje dostęp do przychodni działających w ramach NFZ.

Plusy prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Niezależnie od tego czy korzystasz z ubezpieczenia medycznego w Signal Iduna, czy oferowanego przez innego ubezpieczyciela, osiągasz podobne korzyści.

Krótki czas oczekiwania na wizytę lekarską

W ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego masz dostęp zarówno do lekarza pierwszego kontaktu, jak i specjalistów. W każdym z przypadków czas oczekiwania na wizytę jest bardzo krótki. Konsultacje z internistą umawiane są nawet następnego dnia, zaś ze specjalistą – w ciągu zaledwie kilku dni.

Dostęp do badań diagnostycznych

Niezależnie od wybranego pakietu ubezpieczeniowego, masz zapewniony dostęp do badań diagnostycznych. I w tym przypadku możesz liczyć na skrócony czas oczekiwania.

Możliwość skorzystania z różnych placówek

W przeciwieństwie do przychodni współpracujących z NFZ, nie musisz być przypisany do jednej placówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z różnych punktów medycznych – także zlokalizowanych w różnych miastach.

Dostęp do wizyt domowych

W zależności od zakresu ubezpieczenia, możesz otrzymać dostęp do gwarantowanych wizyt domowych. Dzięki temu – nawet w przypadku poważnej choroby – będziesz mógł skorzystać z wykupionej polisy.

Minusy prywatnego ubezpieczenia medycznego

Prywatne ubezpieczenie medyczne ma też swoje minusy. Przede wszystkim wykupienie polisy wiąże się z dodatkowym wydatkiem. Pewnym ograniczeniem jest ponadto limitowany dostęp do specjalistów oraz badań diagnostycznych – szczególnie w przypadku tańszych pakietów.

W ogólnym rozrachunku, prywatna polisa zdrowotna to korzystne rozwiązanie. Warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia, by – w razie problemów zdrowotnych – nie czekać na wizytę kilku miesięcy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone