Zamknij
REKLAMA

Nowa przestrzeń dla biznesu w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

13:23, 31.01.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. BPTP

31 stycznia 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny  podpisał umowę o dofinansowanie projektu budowy nowego obiektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym powstanie nowoczesny obiekt z centrami demonstracyjnymi, warsztatami i „żywymi laboratoriami”. Będzie to pierwsze tego typu miejsce w regionie. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostanie przekazane ponad 6 mln zł na realizację tego projektu.

- Powstanie tego typu miejsca na mapie parku to ukłon w stronę najemców, którzy już od dawna sygnalizowali nam potrzebę stworzenia przestrzeni, która będzie wspierać ich rozwój. Jestem pewien, że obiekt ten przyczyni się do kreowania nowych trendów w biznesie oraz kolejnych miejsc pracy – mówi Andrzej Półgrabski, prezes Zarządu BPPT.

Nowa inwestycja umożliwi rozwój przedsiębiorcom poszukującym specjalistycznej przestrzeni do tworzenia nowych produktów bądź testowania ich funkcjonalności. Budynek będzie spełniać kilka funkcji i zostanie podzielony na dwie części – biurową i halową.

Część biurowa zajmie łącznie około 2 000 m2. Przedsiębiorcy będą mogli wybrać powierzchnie od około 16 do 40 m2. W obiekcie znajdą się także dwa duże pomieszczenia typu Open Space, które wraz z największą dostępną halą (o powierzchni około 900 m2) są już zarezerwowane.  

Firmy do dyspozycji będą miały również hale o powierzchniach około 60, 90 i 360 m2. To odpowiedź na rosnące oczekiwania rynku, ponieważ dotychczas wynająć można było jedynie większe metraże. Część halowa zajmie łącznie około 4 000 m2.

Najemcy, w zależności od swoich potrzeb zaaranżują wynajmowaną przestrzeń na wybraną funkcję obiektu - centrum demonstracyjne, warsztat lub żywe laboratorium.

Laboratoria i warsztatownie przewidziano jako miejsca do tworzenia, realizowania i testowania projektów. Ponadto będzie można wynająć przestrzeń demonstracyjną (tzw. showroom), aby prezentować w nim swoją firmę i usługi. Rozwiązanie to ułatwi firmom zdobywanie nowych klientów bądź poszerzanie sieci kontaktów.

Obiekt zlokalizowany będzie po południowej stronie biurowca IDEA Przestrzeń Biznesu. Generalnym wykonawcą budowlanym jest firma PKOB WEGNER, która została wybrana w trybie przetargu. Koszt budowy wyceniono na ponad 27 mln zł brutto. Obecnie trwa etap projektowania. Szacuje się, że roboty budowlane rozpoczną się niebawem - w grudniu został złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Planowo już w 2020 roku do nowego obiektu będą mogli wprowadzić się pierwsi najemcy.

Fot. BPTP

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

InwestInwest

3 2

Taka inwestycja jest w mieście potrzebna. Dosyć już tylko stawiania kolejnych hal, czas na innowacje. I ta inwestycja w takim kierunku zmierza. 15:05, 31.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hanplascikhanplascik

3 2

Kolejny, po przedszkolu dla dzieci pracowników z BPP-T, udany pomysł. Dobrze by było się teraz zastanowić, co zrobić, żeby pracownicy zakładów ulokowanych w strefie zarabiali więcej. Jak ściągnąć inwestorów z bardziej innowacyjnymi miejscami pracy, a co za tym idzie, z lepszymi pensjami. To, że w mieście jest niecałe 4 proc bezrobocia, to bardzo dobrze. Tylko niech się coś wreszcie ruszy w statystykach zarobków. Niestety, nasze województwo, jest na szarym końcu. 15:08, 31.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z_solcaz_solca

0 3

O dziwo kasę dał marszałek. Nie ma co się szczypać i obrażać, trzeba sięgać po marszałkowskie, jeśli jest okazja. Jak widać, Całbecki, jeśli wniosek jest dobrze przygotowany i sensowny, nie ma odwrotu, musi wyłożyć hajs. 15:10, 31.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brobergerbroberger

1 2

Następne 30 mln zainwestowane w mieście. Brawo! 15:29, 31.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiktorWiktor

2 2

Gospodarka, głupcze! Zamiast politykowania, dyskutowania, kłótni, robota, pomysł, uwzględnienie trendów XXI wieku. I jest efekt. Codziennie jadę przez park przemysłowy. Robi wrażenie. 17:17, 31.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onon

1 0

a Pani D. co tam robinie radzila sobie w myslecinku (targi) polgrabek znalazl jej nowe zajecie dramat.... 08:55, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tak zabawiatak zabawia

1 0

się toruński marszałek ,tracąc nasze pieniądze.Czy z niego nie pajac ,który dla swojej autopromocji, gotów jest bezsensownie wydawać nasze pieniądze ,gdy w regionie bieda? Oto jeden z licznych przykładów.<W kwietniu 2017 roku w ramach projektu EMMA zorganizowano rejs pokazowy barki z portu w Gdańsku do Warszawy. Złośliwi wypominali, że barka przewoziła puste kontenery i gdyby rejs zorganizować kilka tygodni później to barka zapewne zakończyłaby go na mieliźnie. Zarząd Województwa chce zorganizować kolejne tego typu rejsy.
Toruńska Gazeta Wyborcza informuje, ze województwo zabiega o środki unijne na sfinansowanie kolejnych dwóch rejsów. Jeden miałby się odbyć jeszcze w tym roku. Celem rejsów ma być promocja żeglugi śródlądowej. Ze zorganizowanego w 2017 roku rejsu nagrano profesjonalny film promocyjny, który przedstawiciele województwa kujawsko-pomorskiego prezentują na różnego rodzaju konferencjach, chociażby poświęconych korytarzowi TEN-T.
Zagrożenie w takiej polityce widzi radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz, który zauważa, że chwaląc się filmem z rejsu pustych kontenerów pomija się kwestie kolejowe, nie ,,promując? na tych konferencjach potencjału Bydgoszczy. Zdaniem Jasiakiewicza, ale również byłego radnego Andrzeja Walkowiaka, skupiając się na niedrożnej Wiśle, tracimy szansę na stanie się kluczowym centrum przeładunkowym dla kolei, które obsługiwałoby porty morskie w Gdańsku i w Gdyni. W Bydgoszczy łączą się linie kolejowe biegnące z obu portu, co daje Bydgoszczy bardzo dobre położenie.
Na logikę w tych zapowiedziach może zadziwiać jedynie organizacja rejsu, gdy w kwestii żeglowności na Wiśle i tak się od 2017 roku nic nie poprawiło. Być może racjonalna byłaby organizacja takiego rejsu po zakończeniu budowy stopnia wodnego w Siarzewie, ale póki co ta inwestycja nawet nie ruszyła. 09:53, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

netpozyczka24netpozyczka24

0 0

Inwestycje wymagają zastrzyku finansowego a w https://www.netpozyczka24.pl/pozyczki-przez-internet/ można znaleźć doskonałe źródło finansowania inwestycji np. z instytucji pozabankowych. 22:26, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone