Zamknij
REKLAMA

Hala F Waimea Logistic Park Bydgoszcz dopiero się tworzy, a już jest wynajęta w 100%

18:14, 05.02.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Waimea Logistic Park Bydgoszcz - wizualizacja

Waimea Logistic Park Bydgoszcz, jedno z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy, powstaje zgodnie z planem. Budowa hali F jest mocno zaawansowana. Oddanie jej do użytkowania zaplanowano na koniec kwietnia br. Hala wynajęta jest już w 100 procentach.

Na działce o powierzchni 19 hektarów realizowana jest budowa kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Łącznie w ramach drugiego etapu inwestycji powstaje 21 300 mkw. powierzchni logistycznej – hala F - 5000 mkw. i hala B - 16 300 mkw. Budowa hali F przebiega zgodnie z harmonogramem, zakończono budowę fundamentów, wykonywana jest konstrukcja stalowa oraz konstrukcje pod bramy wjazdowe. Kolejnym etapem będzie zadaszenie hali oraz rozpoczęcie prac wykończeniowych, w tym instalacja wszystkich sieci. Trwają także intensywne prace związane z przygotowaniem terenu pod drogi, place manewrowe i parkingi. Rozpoczęły się już prace przy budowie hali B.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz będzie stopniowo oddawany do użytku. Przekazanie najemcom hali F zaplanowane jest na koniec kwietnia br. Najemcami zostały dwie firmy PEKAES Sp. z o.o. – polski operator logistyczny oraz DTS Transport. DTS Transport to wyspecjalizowana spółka z branży TSL, świadcząca kompleksowe usługi transportowe oraz montażowe takie jak: usługi home delivery, LTL (transportu załadunku częściowego), FTL (transportu całopojazdowego), jak również logistyki kontraktowej.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz jedno z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy zajmie powierzchnię zabudowy 93 258 mkw. Realizowana jest w południowo-wschodniej części miasta Bydgoszcz przy ulicy Mokrej. Dzięki wcześniej zrealizowanym miejskim  inwestycjom (modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona) teren jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10  oraz znajdującą się w budowie trasą S5. Docelowo powstanie 6 hal dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu.  Dookoła obiektów parku powstanie infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni. Planowany termin oddania do użytkowania całej inwestycji to połowa 2021 roku. Hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 mkw., oddana do użytkowania w 2017 roku, powstała w ramach pierwszego etapu inwestycji Waimea Logistic Park Bydgoszcz.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Trasko–Inwest. Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest spółka celowa Waimea Logistic Park 4 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz - wizualizacja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

małaJaponiamałaJaponia

4 2

u nas w naszym gigantycznym, przeogromnym,TORuńku to raczej byłoby niemożliwe? 08:27, 06.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kiiija!kiiija!

0 5

w Toruniu już coś takiego mają i jest to , jak zwykle, ładniejsze i jeszcze strefa UNESCO ;-), Jordanki, hala z bieżnią itd. ;-) 10:28, 07.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

małaJaponiamałaJaponia

3 1

co daje ta strefa UNESCO, zasłana psimi odchodami, czy te Jordanki wkopane w ziemię, kiedy nasz prezio Zaleski z nadpreziem Całbeckim, podobnie jak poprzednio tow.Achramowicz żyją ułudą, nie wspominając rektora Tretyna? Dla nich najważniejsze są chyba ich własne stołki, posadki dla rodzinek ,kolesi i nieustająca autopromocja? 11:03, 07.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone