Zamknij
REKLAMA

Najważniejsze zalety monitoringu samochodu

23:17, 19.02.2019 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Zastanawiasz się, czy monitoring samochodu to rozwiązanie dla ciebie? Nie jesteś pewien, czy takie rozwiązanie sprawdza się w pojazdach prywatnych? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, poznaj najważniejsze korzyści płynące z zainstalowania systemu monitoringu GPS.

Monitoring samochodu sprawdza się zarówno w pojazdach prywatnych, jak i w tych należących do firmy. Inwestycja w niego wiąże się z wieloma korzyściami.

Monitoring samochodu zmniejsza ryzyko skutecznej kradzieży pojazdu

Kradzieże samochodów, choć zdarzają się coraz rzadziej, nadal są jednym z najczęściej zgłaszanych przestępstw[1].Dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć – zwłaszcza jeśli twoje auto jest ze średniej lub wysokiej półki cenowej. Standardowy system alarmowy zainstalowany domyślnie w pojeździe może nie wystarczyć – złodzieje z łatwością sobie z nim poradzą. Tymczasem dobrej jakości monitoring samochodu, np. ten oferowany przez Konsalnet, pozwoli precyzyjnie namierzyć pozycję twojego samochodu w sytuacji, gdy zostanie skradziony. Lokalizacja zadziała nawet po odłączeniu akumulatora czy umieszczeniu pojazdu na podziemnym parkingu – wszystko za sprawą zamontowanego w urządzeniu systemu radiowej lokalizacji.

Zyskujesz kontrolę nad tym, gdzie znajduje się twój samochód

Zabezpieczenie antykradzieżowe to tylko jedna z wielu korzyści, jakich dostarcza monitoring pojazdów. System lokalizacji przydaje się również wówczas, gdy pożyczasz komuś auto i… chcesz wiedzieć, jak zostało wykorzystane w tym czasie.

Korzyści dla biznesu – optymalizacja kosztów eksploatacji pojazdu

Systemy GPS są chętnie wykorzystywane do zarządzania flotą pojazdów. Pozwalają m.in.:

   • przejąć lepszą kontrolę nad zużyciem paliwa przez auta (i zapobiec ewentualnym nadużyciom),
   • usprawnić rozliczanie prywatnej jazdy samochodem służbowym,
   • zoptymalizować trasy pojazdów – tak, aby uniknąć pustych lub podwójnych przebiegów,
   • efektywnie zarządzać pracą kierowców i rozliczać jej czas.

Pomagają także spełnić wiele wymogów ustawowych – np. związanych z rejestracją transportu towarów wrażliwych w PUESC czy geolokalizacji pojazdów komunalnych.

Jeżeli masz wątpliwości, czy system monitoringu GPS to rozwiązanie dla ciebie, skontaktuj się z firmą, która zajmuje się wdrażaniem takich rozwiązań. Wówczas poznasz konkretne możliwości, jakie daje monitoring i oszacujesz, czy inwestycja w niego szybko się zwróci.

[1] http://statystyka.policja.pl/st/przestepstwa-ogolem/przestepstwa-kryminalne/7-wybranych-kategorii-p/kradziez-cudzej-rzeczy/kradziez-samochodu/122278,Kradziez-samochodu.html

 

(Artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone