Zamknij

Atos zwiększy zatrudnienie w Bydgoszczy o kilkaset osób

15:02, 21.02.2019 | i
Skomentuj
REKLAMA

Firma Atos, która wybrała Bydgoszcz na swoją siedzibę główną, zapowiedziała utworzenie kolejnych kilkuset miejsc pracy.

Firma Atos – największy pracodawca w Bydgoszczy w sektorze IT zapowiada zwiększenie zatrudnienia o 550 nowych pracowników. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej w siedzibie firmy Matthieu Fersing, szef Atos Global Delivery Center Polska. Decyzja związana jest z ulokowaniem w naszym mieście głównej siedziby firmy. Aktualnie Atos zatrudnia w Bydgoszczy ponad 3,5 tysiąca specjalistów.  Zadowolenie z tego wyraził podczas konferencji prezydent Bydgoszczy. - Atos to firma, która dzięki swojej marce świadczy pozytywnie o naszym mieście. Cieszę się, że docenia lokalizację w Bydgoszczy i ludzi, którzy tutaj tworzą siłę tej firmy. Tak wielka firma powoduje większe zainteresowanie branży IT i ci, którzy wiążą z nią przyszłość, spoglądają na nasze miasto z zupełnie innej perspektywy - powiedział Rafał Bruski.

Atos GDC Polska rozwija działalność badawczo-rozwojową poprzez partnerstwo Atos + Google, projekty IOT i szeroki zakres inicjatyw automatyzacji. GDC jest centrum dla głównego zespołu rozwijającego flagowe rozwiązanie chmury prywatnej Atos – Digital Private Cloud. Dalszy rozwój zespołu, a także przyjęcie nowych technologii i platformy planowane jest na 2019 rok. OpenStack i ServiceNow to kolejny obszar technologiczny, w którym organizacja GDC jest światowym liderem i wyznacznikiem trendów.

Intensywny rozwój firmy stwarza możliwości zwiększania zatrudnienia w Atos GDC. W 2019 firma planuje stworzyć 1000 miejsc pracy w Polsce dla specjalistów w dziedzinie IT. Jako atut u kandydatów do pracy w Atos GDC traktowana jest znajomość języków obcych, w szczególności języka niemieckiego i francuskiego.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

ciekaweciekawe

4 5

Czy osoby z Atosa w agresywny sposób wspierały Bruskiego i związane z nim osoby w kampanii wyborczej? 15:22, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ty-ciekaweTy-ciekawe

2 3

wg ciebie powinny wspierać POmylonego toruńskiego marszałka P. Całbeckiego ,jego guru tow. bambra M. Zaleskiego, pacyfikatora Bydgoszczy tow. T. Leńza, czy pyskatą I.Michałek ,tą od "głodującego", obrotowego J. Gowina? 09:11, 26.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz