Zamknij
REKLAMA

Targi INNOFORM - 12 marca cała branża narzędziowo-przetwórcza spotyka się w Bydgoszczy

09:49, 07.03.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

12  marca w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym rozpocznie się 3. edycja Targów INNOFORM. Jedyne tego rodzaju targi w Polsce poświęcone branży narzędziowo-przetwórczej potrwają do 14 marca. W tym roku udział potwierdziło 360 wystawców.

Dzisiejsza konferencja prasowa z udziałem zastępcy prezydenta Bydgoszczy Iwony Waszkiewicz, Katarzyny Meger, prezes Zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, Piotra Wojciechowskiego, dyrektora Biura Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, Edyty Wiwatowskiej, prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Andrzeja Półgrabskiego, prezesa Zarządu Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego poświęcona była przedstawieniu programu tegorocznej edycji Targów INNOFORM.

Branża narzędziowo-przetwórczego już po raz trzeci spotyka się w Bydgoszczy na targach  w celu wymiany doświadczeń i wiedzy, poznania nowości i zaopatrzenia się w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt. Bydgoskie targi  to absolutny numer jeden na polskim rynku targowych spotkań przemysłu narzędziowo-przetwórczego.  Swoje stoiska zaprezentują m. in. wystawcy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Słowacji, USA, Rosji, Holandii, Francji, Szwecji, Włoch, Czech, Turcji, Japonii, Korei Południowej, Szwajcarii, Hiszpania, Austrii, Tajwanu, Danii. Oferta skierowana jest do wszystkich gałęzi przemysłu, w tym: metalowego, maszynowego, elektronicznego i elektrotechnicznego, motoryzacyjnego, kolejowego, lotniczego, AGD, spożywczego, medycznego, chemicznego, farmaceutycznego oraz opakowaniowego.

W zeszłym roku było 269 wystawców, w tym roku będzie ich już 360.

Prezes Zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego Katarzyna Meger powiedziała, że obok wystawców m.in. narzędzi do przetwórstwa tworzyw sztucznych, skrawających do obróbki metali, urządzeń i materiałów do inżynierii odwrotnej, obrabiarek, urządzeń do obróbki ubytkowej, łączenia i powlekania metali, obecni będą twórcy i użytkownicy najnowszych technologii. - Pojawią się również inne urządzenia, roboty, coboty, czyli roboty współpracujące z ludźmi czy urządzenia do produkcji form, słowem najnowsze technologie, które mają zastosowanie w naszej branży - wyliczała prezes Meger.  Za najlepsze wyroby wystawione na targach w tym roku przyznane zostaną cztery nagrody.

Na tegorocznych targach po raz pierwszy obecna będzie tzw. Strefa Usług Przemysłowych. Wezmą w niej udział  firmy podwykonawcze, świadczące usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn. Dzięki temu przedsiębiorcy dowiedzą się jak budować długotrwałe relacje biznesowe i tym samym, z sukcesem prowadzić firmę.

INNOFORM to także specjalistyczne konferencje, podczas których eksperci zaprezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji form. Będzie to jednocześnie okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami. Bydgoski Klaster Przemysłowy – współorganizator wydarzenia – pierwszego dnia targów  (12 marca)  zaprasza na konferencję pt. ”Automatyzacja w branży narzędziowo-przetwórczej w dobie Przemysłu 4.0”. W drugim dniu tematem przewodnim są techniki przyrostowe w przemyśle narzędziowo-przetwórczym. 

Po raz kolejny przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w Giełdzie Kooperacyjnej, która umożliwia nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych, a także zapoznanie się z najnowszymi trendami w branży.  Targi branżowe to świetna okazja do nawiązania relacji pracodawców z potencjalnymi pracownikami i odwrotnie. To na nich w jednym miejscu spotykają się liderzy branży i doświadczeni specjaliści oraz osoby nastawione na rozwój zawodowy. Targom  towarzyszyć też będzie Strefa Kariery – dla wszystkich szukających i oferujących pracę.

Organizatorzy zachęcają do rejestracji on-line i odbioru bezpłatnego biletu uprawniającego do zwiedzania Targów INNOFORM® (tylko do 8 marca!) oraz uczestnictwa w bogatym programie towarzyszącym.

O znaczeniu targów dla naszego miasta i regionu oraz o ich potencjale mówiła Edyta Wiwatowska, prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.  W Bydgoszczy jest ponad 190 przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych i ok. 30 narzędziowni, a zatrudnienie w nich znajduje ok. 4000 osób. W powiecie bydgoskim działa 100 firm tej branży, a w regionie 950. Łącznie zatrudnionych jest 14 tys. osób.

Więcej informacji na stronie internetowej targów: www.innoform.pl

Fot. Jacek Nowacki

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

7 1

Zapraszam do mojego stoiska z młotkami i łomami. 11:58, 07.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone