Zamknij
REKLAMA

Elfy z Bydgoszczy będą wozić pasażerów w czeskim regionie Usti

09:57, 07.03.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Materiał PESA Bydgoszcz S.A.

7 elektrycznych zespołów trakcyjnych  Elf.eu produkcji PESA Bydgoszcz będzie wozić pasażerów w czeskim regionie Usti.

RegioJet - największy, w pełni prywatny, kolejowy przewoźnik pasażerski w Europie Środkowej oraz PESA - lider wśród polskich producentów taboru podpisali umowę na dostawę siedmiu niskopodłogowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Pesa  Elf.eu, które będą obsługiwać regionalne połączenia w rejonie Usti. Łączna wartość kontraktu wynosi ponad 84 mln zł, a pojazdy zostaną dostarczone do Czech w drugiej połowie 2021 i będą wozić pasażerów Regionu Usteckiego od grudnia 2021. Podpisana w Ambasadzie RP w Pradze umowa jest konsekwencją wygranego przez RegioJet przetargu na obsługę połączeń kolejowych na liniach U5, U7 i U13 w czeskim regionie Usti.

Podpisanie kolejnej umowy w Pradze miało symboliczne znaczenie dla Pesa, a prezes spółki Krzysztof Sędzikowski stwierdził: - Ta uroczystość potwierdza powiedzenie, że historia rzeczywiście lubi się powtarzać. 8 lat temu, 17 marca podpisaliśmy w Pradze umowę na dostawę spalinowych LINK. Przez Czechy LINK-i wjechały do Europy, teraz wożą pasażerów w Niemczech. Dzisiaj podpisujemy umowę na dostawę elektrycznych Elfów dla RegioJet. Mam nadzieję, że te pojazdy spełnią oczekiwania czeskich pasażerów, a potem wjadą do Europy. W pewnym sensie dla PESA Czechy stają się drogą na wymagające  europejskie rynki.

Materiał PESA Bydgoszcz S.A.

-------

PESA Elf.eu to elektryczne zespoły trakcyjne najnowszej generacji zaprojektowane przez specjalnie na rynki zagraniczne. Będą pierwszymi elektrycznymi pojazdami Pesa przystosowanymi do eksploatacji na sieciach kolejowych w Europie o zasilaniu prądem zmiennym /AC 25kV 50 Hz lub AC 15kV 16,7 Hz/, oferowanymi również w odmianie dwusystemowej /AC 25kV 50 Hz i DC 3kV/DC. Mogą występować w konfiguracji od 2 do 5 członów.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone