Zamknij
REKLAMA

Kupujemy auto po firmie. ABC samochodów poleasingowych

11:08, 14.03.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Szukasz używanego auta ze sprawdzonego źródła? Nie ograniczaj się wyłącznie do ofert przygotowanych przez dealerów – weź pod uwagę również samochody poleasingowe. Jeśli będziesz mieć szczęście, uda Ci się „upolować” prawdziwą perełkę w przystępnej cenie. Zanim jednak rzucisz się w wir poszukiwań, podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie pojazdu użytkowanego wcześniej w firmie.

Mimo rosnącego zainteresowania nowymi samochodami, używane auta nie tracą na popularności. Chociaż większość osób kupuje je od osób prywatnych, w komisach czy od dealerów, widać rosnące zainteresowanie samochodami poleasingowymi.

Skąd pochodzą auta po firmie?

Samochody poleasingowe pochodzą ze sprawdzonego źródła, dlatego warto rozważyć ich zakup. Do leasingodawców ponownie trafiają jako:

       • pojazdy pokontraktowe – gdy leasingobiorca nie zdecydował się na wykup,
       • auta powindykacyjne – gdy leasingobiorca przestał spłacać zobowiązanie.

Niezależnie od pochodzenia, ich historia jest dokładnie udokumentowana. Przed zakupem można dowiedzieć się, jaki jest faktyczny przebieg, czy brały udział w zdarzeniach drogowych, czy były regularnie serwisowane itp.

Jaki jest stan techniczny samochodów poleasingowych?

Samochody poleasingowe to pojazdy w bardzo zróżnicowanym stanie technicznym. Chociaż kojarzone są przede wszystkim z wyeksploatowanymi do cna autami służbowymi, wcale tak być nie musi.

Wiele pojazdów pokontraktowych reprezentuje bardzo dobry stan techniczny. Dotyczy to głównie samochodów użytkowanych przez przedsiębiorców prowadzonych jednoosobową działalność czy wyższą kadrę menadżerską. Nie są one bowiem intensywnie użytkowane – ze względu na specyfikę obowiązków.

Dobry stan techniczny to również zasługa krótkiego okresu eksploatacji. Umowy leasingowe trwają najczęściej 3-4 lata – po tym czasie wracają do leasingodawcy. Dlatego służą przez wiele kolejnych lat – w przeciwieństwie do kilkunastoletnich używanych aut kupowanych od osób prywatnych czy sprowadzanych zza granicy.

Samochód poleasingowy w leasing? To możliwe

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz sfinansować samochody poleasingowe? Wcale nie musisz ograniczać się do zakupu gotówkowego. Jeżeli leasing to korzystna dla Ciebie forma finansowania, rozważ taką możliwość. Chociaż kojarzony przede wszystkim z przedsiębiorcami, jest dostępny także dla klientów indywidualnych. Decydując się na takie rozwiązanie, zachowujesz płynność finansową – nie musisz angażować całej zgromadzonej nadwyżki finansowej.

Wybierając tę formę finansowania, zwróć uwagę na Leasing SMARTPLAN dostępny w Toyota Leasing. W odróżnieniu od standardowych ofert, pozwala na obniżenie miesięcznej raty nawet o 60% – kwota wyliczana jest w oparciu o cenę auta pomniejszoną o opłatę wstępną. Dodatkowym atutem jest możliwość finansowania nawet kilkuletnich aut – opcja leasingu dostępna jest dla samochodów do 7 lat (wiek pojazdu + czas trwania umowy leasingowej).

Jeśli planujesz zakup używanego pojazdu, rozważ auta poleasingowe. Być może to rozwiązanie korzystne również dla Ciebie?

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone