Zamknij
REKLAMA

O Pracowniczych Planach Kapitałowych w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim

15:32, 11.04.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj
Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju i Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. Fot. Jacek Nowacki

Pracowniczym Planom Kapitałowym poświęcona była konferencja, która odbyła się dziś w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Do nowego programu oszczędzania na emeryturę może przystąpić każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Pierwsza tura „wejścia do systemu” dotyczy największych pracodawców, zatrudniających 250 osób lub więcej i odbędzie się już 1 lipca br.

W związku ze zbliżającym się terminem wdrożenia PPK, Polski Fundusz Rozwoju oraz spółka PFR Portal PPK, odpowiedzialna za portal www.mojePPK.pl – główne źródło informacji na temat sytemu, w partnerstwie z wojewodą kujawsko-pomorskim zorganizowali konferencję poświęconą ogólnym założeniom nowej ustawy oraz praktycznym aspektom wprowadzenia pracowniczych planów w przedsiębiorstwie.

- Polski Fundusz Rozwoju odpowiada operacyjnie za wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Naszą misją w tym procesie jest to, by pracodawcy czuli się zagospodarowani, jeżeli chodzi o proces wdrożenia tego projektu. Chcemy podkreślić to, że pracodawcy, którzy mogą mieć wątpliwości,  w jaki sposób wdrożyć PPK, mogą być spokojni, ponieważ Polski Fundusz Rozwoju im taki serwis zapewni - mówił Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

- Wszystkim pracodawcom służymy wsparciem we wdrażaniu, udzielaniu informacji. Mamy przygotowaną do tego stronę internetową mojeppk.pl. To autoryzowana strona przygotowana specjalnie dla pracodawców i pracowników, gdzie każdy zainteresowany uzyska informacje dotyczące szczegółów, obowiązków, ale także korzyści, które wypływają z Pracowniczych Planów Kapitałowych – podkreślił prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju Robert Zapotoczny.

Podczas konferencji pracodawcy uzyskali informacje,  jakie są terminy i warunki wdrożenia PPK, jakie możliwości daje pracodawcy i pracownikowi oraz jakie kroki należy podjąć, by założyć PPK.

Fot. Jacek Nowacki

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

WeronikaWeronika

1 0

U nas w firmie w lutym jakos prezes zrobił zebranie, a dziewczyny z kadr opowiadały o programie. Tak moim zdaniem powinno sie robic w firmach, zeby pokazac ludziom co program rzeczywiscie zbuduje, co zaklada, zeby nie mowili tylko ogólnikami ktore gdzies tam wyczytali, ale mieli pełną widze - merytoryczna i na tej podstawie ocenili czy chca byc w programie czy nie 15:20, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AleksAleks

0 0

Smieszne bo akurat w urzedach program 2wejdzie w zycie dopiero za 2 lata. Przez ten czas pracownicy urzedow traca dotacje ze skarbu panstwa - to naruszenie konstytucyjnej zasady rownosci wobec prawa!!! 13:21, 18.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone