Zamknij
REKLAMA

PESA dostarczy kolejne tramwaje do Kijowa. Umowa podpisana!

15:34, 11.04.2019 | i
Skomentuj Zajezdnia tramwajowa w Kijowie
REKLAMA

PESA wyprodukuje dla Kijowa kolejnych 10 tramwajów typu Fokstrot.

Umowa pomiędzy PESA a Kijevpastrans została podpisana 4 kwietnia. Zakłada ona dostawę kolejnych 10 tramwajów typu Fokstrot, które od poprzednich różnić się będą możliwością jazdy wielokrotnej. Pozwoli to zarówno na przewóz większej liczby pasażerów w szczycie, jak i wykorzystanie pojazdów niezależnie przy mniejszych potokach pasażerskich. Pierwsze tramwaje trafią do Kijowa jeszcze w tym roku.

Pesa dostarczyła do tej pory do Kijowa 47 pojazdów, które są bardzo dobrze oceniane przez pasażerów, co wielokrotnie w swoich publicznych wypowiedziach podkreślał mer Kijowa Witalij Kliczko.

- Pozytywne oceny eksploatowanych w Kijowie pojazdów spowodowały zainteresowanie tramwajami Pesa z innych ukraińskich miast. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy, ale za wcześnie, by mówić o szczegółach – podkreśla Dariusz Skotnicki, dyrektor sprzedaży  rynku wschodniego Pesa.

W bydgoskiej fabryce Pesa trwa w tej chwili produkcja 6-członowych spalinowych pojazdów typu 760M zamówionych przez Koleje Białoruskie. Pierwsze pojazdy wyjadą na Białoruś w maju. Zakupem pojazdów tego typu, w wersjach dedykowanych przewozom podmiejskim i  z opcją klasy biznes zainteresowane są również inne koleje.  Zwiększanie aktywności na tych rynkach, na których już obecne są pojazdy Pesa to jeden z kluczowych elementów nowej strategii spółki.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

ZenekZenek

1 0

Kto zapłaci za tramwaje dla upadliny? Budżet państwa to my wszyscy. 21:59, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz