Zamknij

PESA dostarczy kolejne tramwaje do Kijowa. Umowa podpisana!

15:34, 11.04.2019 | i
Skomentuj
Zajezdnia tramwajowa w Kijowie
REKLAMA

PESA wyprodukuje dla Kijowa kolejnych 10 tramwajów typu Fokstrot.

Umowa pomiędzy PESA a Kijevpastrans została podpisana 4 kwietnia. Zakłada ona dostawę kolejnych 10 tramwajów typu Fokstrot, które od poprzednich różnić się będą możliwością jazdy wielokrotnej. Pozwoli to zarówno na przewóz większej liczby pasażerów w szczycie, jak i wykorzystanie pojazdów niezależnie przy mniejszych potokach pasażerskich. Pierwsze tramwaje trafią do Kijowa jeszcze w tym roku.

Pesa dostarczyła do tej pory do Kijowa 47 pojazdów, które są bardzo dobrze oceniane przez pasażerów, co wielokrotnie w swoich publicznych wypowiedziach podkreślał mer Kijowa Witalij Kliczko.

- Pozytywne oceny eksploatowanych w Kijowie pojazdów spowodowały zainteresowanie tramwajami Pesa z innych ukraińskich miast. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy, ale za wcześnie, by mówić o szczegółach – podkreśla Dariusz Skotnicki, dyrektor sprzedaży  rynku wschodniego Pesa.

W bydgoskiej fabryce Pesa trwa w tej chwili produkcja 6-członowych spalinowych pojazdów typu 760M zamówionych przez Koleje Białoruskie. Pierwsze pojazdy wyjadą na Białoruś w maju. Zakupem pojazdów tego typu, w wersjach dedykowanych przewozom podmiejskim i  z opcją klasy biznes zainteresowane są również inne koleje.  Zwiększanie aktywności na tych rynkach, na których już obecne są pojazdy Pesa to jeden z kluczowych elementów nowej strategii spółki.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ZenekZenek

1 0

Kto zapłaci za tramwaje dla upadliny? Budżet państwa to my wszyscy. 21:59, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz