Zamknij
REKLAMA

Yerba mate - jak ją przygotować?

22:18, 14.05.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Napar z ostrokrzewu paragwajskiego można przygotować na naprawdę rozmaite sposoby: tradycyjne, herbaciane, ale też nowatorskie i z duchem obecnych czasów. Przyjrzyjmy się przygotowaniu yerba mate w najbardziej tradycyjny sposób oraz poznajmy inne warianty doświadczenia yerbowego!

Tradycyjne przygotowanie yerba mate

Klasyczny sposób przyrządzenia naparu yerba mate wymaga posiadania akcesoriów: naczynka/matero z tykwy (lub ceramiki czy palo santo) oraz bombilli (rurki filtrującej). Susz yerba mate wsypujemy do naczynka w ilości od 1/4 do 3/4 jego objętości. Jeśli jesteś początkujący w piciu yerby – zacznij od mniejszej ilości i dostosuj ją pod swoje indywidualne predyspozycje. Pamiętaj też, że każdy dzień jest nieco inny i możesz potrzebować zupełnie różnych porcji tego naparu mocy! Następnie przechylamy nieco naczynko, aby susz przyległ do jednej strony i w otwór wlewamy ciepłą wodę. Można jeszcze przed laniem wody wsunąć bombillę – w przestrzeń pomiędzy suszem, a ścianką matero, ale można też włożyć ją po wlaniu wody. Woda musi mieć temperaturę ok. 75 stopni C. Początkowo susz ją wchłonie i trzeba będzie dolać jeszcze trochę, aby wypełnić naczynie. Po chwili zobaczysz piękną piankę na powierzchni, od razu pij mate i nie czekaj! Kiedy wypijesz, dolej wody tak wiele razy, jak tego potrzebujesz. Yerba mate można zalewać nawet kilkanaście razy – im więcej wsypiemy suszu, tym większa będzie wydajność yerba mate.

Przygotowanie yerba mate w inny sposób

Jeśli tradycyjny sposób nie jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem, śmiało spróbuj zaprzyć ją w czajniczku/kubeczku i odcedzić. Wtedy parzymy yerbę trochę dłużej (nawet do 15 min), aby otrzymać skondensowaną moc, do wypicia „na raz”. Przydatne też okazują się czajniczki typu french press, a nawet aeropress! Jeśli cenisz ekstrakty roślinne i zależy ci na czasie, takie parzenie może być dla ciebie idealne. Dla osób zabieganych, pracujących w środowisku, gdzie matero i bombilla są dużym utrudnieniem, polecamy picie yerba mate z saszetek. Obecnie znajdziemy na rynku dobrej jakości saszetki yerba mate, wprost od oryginalnych producentów, pamiętajmy bowiem, że yerby z marketu nie są ideałem – ani działania, ani jakości suszu ostrokrzewu. Na koniec jeszcze pozostał yerbomos, jest to termosik z matero i bombillą w środku, który możesz przenosić i nie martwić się o poszczególne akcesoria. Przygotowanie yerba mate jest bardzo proste, a akcesoria, jakich użyjesz – zależą tylko od twojego gustu! Wszystkie gatunki yerba mate i akcesoria do jej przygotowania oferuje sklep internetowy Yerba Mate Market Tylko teraz na hasło "bydgoszcz24", wpisane w uwagach do zamówienia, sklep dołączy małą niespodziankę yerbową. Serdecznie zapraszamy na zakupy i do wypróbowania orzeźwiającego naparu yerba mate!

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone