Zamknij

Polbruk uruchomił w Bydgoszczy nowoczesną linię produkcyjną

12:50, 17.05.2019 | i
Skomentuj
Polbruk - otwarcie nowej linii technologicznej w Bydgoszczy
REKLAMA

Polbruk S.A. uruchomił w maju w Bydgoszczy nowoczesną linię produkcyjną. Jest to kolejna inwestycja firmy, która z niewielkiego przedsiębiorstwa stała się ogólnopolską spółką o ugruntowanej pozycji lidera na polskim rynku. W 1991r.  firma posiadała jeden zakład produkcyjny, a dziś na terenie całego kraju działa już w 19 lokalizacjach.

Uroczyste otwarcie nowej linii produkcyjnej miało miejsce 9 maja 2019 r.  Przecięcia wstęgi dokonali Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski, Zbigniew Łuczak,  wicestarosta bydgoski, Mark Joel, CRH Europe, Grzegorz Lato, członek Rady Nadzorczej Polbruk S.A. oraz Mariusz Ferenc, prezes Zarządu Polbruk S.A.

- Gdy w 2016 roku obchodziliśmy jubileusz 25-lecia firmy, stawialiśmy sobie konkretne cele na kolejne lata. Wiele z nich udało nam się już zrealizować. Dzięki nowej inwestycji znacznie zwiększymy wydajność produkcji oraz rozszerzymy działalność. W chwili obecnej spółkę tworzy 19 zakładów, w których znajduje się 31 linii produkcyjnych.  Łącznie zatrudniamy 650 osób. W naszym portfolio znajduje się aktualnie ponad 400 produktów, które dzięki szerokiej sieci dystrybucji, dostępne są w całej Polsce. Wierzymy, że nowoczesny, w pełni skomputeryzowany, produkujący kostkę brukową i płyty betonowe nowej generacji zakład w Bydgoszczy, będzie gwarancją realizacji postawionych przed nami zadań oraz jedną z licznych oznak rozwoju gospodarczego nie tylko Pomorza i Kujaw, ale również całego kraju -  mówił podczas uroczystości Mariusz Ferenc, prezes Zarządu Polbruk S.A.

W 2018 sprzedaż spółki wyniosła 16  mln  m kw. kostki brukowej.  Nowa linia technologiczna w Bydgoszczy wpisuje się w politykę rozwoju i innowacji firmy oraz w plan umacniania pozycji lidera i kreowania rynku. W portfolio firmy Polbruk znajdują się kostki przemysłowe, szlachetne, dekoracyjne o wielu różnych kształtach, kolorach i wymiarach oraz murki, obrzeża, palisady i wielkoformatowe płyty betonowe. Produkty Polbruk wykorzystane zostały dotychczas w wielu inwestycjach w całej Polsce.  Przykładem jest nawierzchnia przy Dworcu PKP Gdańsk Wrzeszcz, Dworcu Bydgoszcz-Leśna, skwerze Kościuszki w Gdyni, pomniku Obrońców Wybrzeża na Westerplatte, ulica Piotrkowska w Łodzi, deptak otaczający stadion Tauron Arena w Krakowie i wiele innych.

Polbruk - otwarcie nowej linii technologicznej w Bydgoszczy

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

No i dobrze.No i dobrze.

2 0

Niech się rozwija! 17:35, 23.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz