Zamknij
REKLAMA

Jak zarządzać treścią CMS? Przegląd najpowszechniejszych narzędzi

08:57, 17.05.2019 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Jeszcze kilka lat temu problem stanowił brak wystarczającej ilości programów służących profesjonalnemu i sprawnemu zarządzaniu treściami. Na dziś dzień natomiast dylematem nie jednego stojącego przed koniecznością podjęcia decyzji o wyborze takiego narzędzia okazuje się zwłaszcza zbyt duży wachlarz możliwości jakie prezentowane są potencjalnemu konsumentowi szukającemu ciekawej alternatywy w zakresie systemów administrowania CMS. Poniżej przedstawimy krótki przegląd najważniejszych, a zarazem najbardziej lubianych rozwiązań. Sprawdź, na co warto postawić.

WordPress

Nie ma wątpliwości, że od dawien dawna to WordPress króluje i nieustannie wydaje się być na pozycji nie do ruszenia. Jest on tworzony z wykorzystaniem MySQL oraz PHP, przystępny w użytkowaniu, prosty w zrozumieniu i intuicyjny w obsłudze. Szacuje się, że to właśnie na WordPressie postawiono niemal trzydzieści procent wszystkich stron internetowych jakie są dziś ogólnodostępnymi witrynami www. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że znane marki typu Linuxpl.com proponują w swej ofercie wysokiej klasy serwery dedykowane, które są przeznaczone stricte pod WordPress. Niebywałą zaletą omawianego rozwiązania okazuje się jego praktyczność, przez co rozumie się umiejętne połączenie z jednej strony łatwości zastosowania, a z drugiej również zadowolenia z produktu. WordPress gwarantuje pożądane efekty, co wynika z faktu, iż jest on zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek. Dodatkowo, warto też podkreślić, iż ma mnóstwo wtyczek i wielorakie motywy, a to przesądza o niesamowicie rozległej gamie wariantów tworzonych serwisów.

Joomla

W tym wypadku mowa także o open source CMS, podobnie jak w przypadku wyżej opisanego WordPressa. Jeżeli chodzi o zainteresowanie tym narzędziem, to plasuje się ono na drugim miejscu w rankingu popularności. Śmiało można stwierdzić, że system ma silnie ugruntowaną pozycję wśród konsumentów, którzy doceniają go zwłaszcza za swego rodzaju elastyczność a także brak trudności w zakresie kontroli administracyjnej. Joomla również jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, a jej atutem na pewno okazuje się ponad 60 wersji językowych, jakie posiada.

Wix

Kiedyś wydawało się oczywistym, że samodzielne zbudowanie strony internetowej od zera wymaga  świetnej znajomości języków programowania. Teraz tak specjalistyczna wiedza czy jakiekolwiek większe doświadczenie w ogóle nie są potrzebne, bowiem istnieje mnóstwo banalnie prostych kreatorów stron, do jakich zalicza się między innymi platformę Wix. Nadrzędnym celem jej funkcjonowania jest umożliwienie indywidualnego tworzenia własnych wirtualnych wizytówek. Zaletą na pewno okazuje się nie tylko brak konieczności bycia ekspertem w dziedzinie programowania, ale również nowoczesność działania systemu przekładająca się jednocześnie na innowacyjny wygląd kreowanych stron. Wix wyróżnia się intuicyjnością oraz wieloma funkcjonalnościami takimi jak czytelne menu boczne, rozmaite gotowe szablony czy biblioteka pełna darmowych zdjęć.

(Artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone