Zamknij
REKLAMA

System smart home – jak działa inteligentny dom?

06:39, 17.05.2019 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Inteligentne domy mają na celu ułatwić codzienne życie i uczynić je przyjemniejszym. System bowiem jest w stanie wyręczyć człowieka i wykonać za niego wiele mniej lub bardziej skomplikowanych czynności. Chcesz poznać najnowocześniejsze systemy smart home? Razem ze sklepem Montersi.pl zapraszamy do lektury.

Na samym początku systemy inteligentnego sterowania były popularne jedynie w budynkach przemysłowych i biurowych. Dzisiaj jednak są coraz częściej i chętniej wykorzystywane w mieszkaniach prywatnych. Nic w tym dziwnego – są naprawdę funkcjonalne! Rozwiązania z zakresu HMS, czyli Home Management System to wygoda, jakiej warto zasmakować.

Systemy HMS – poznaj ich działanie

System HMS jest w stanie zarządzać zarówno najważniejszymi parametrami domu, jak i mediami. Ważne jest prawidłowe zaprogramowanie czujników, które zostają podpięte do jednostki centralnej. Chociaż zwykle korzysta się z rozwiązań bezprzewodowych, wciąż całkiem popularne są również te przewodowe. Każdy z elementów, który został podłączony do systemu, może być sterowany za pośrednictwem aplikacji na smartfona lub inne urządzenie mobilne. To zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, chociaż stosuje się także dedykowane klawiatury, programy desktopowe i piloty. Mimo wszystko aplikacja na telefon pozwala w każdej chwili i z każdego miejsca na ziemi sprawdzić, co dzieje się w domu oraz na posesji.

Wiele osób zastanawia się, co można podłączyć do systemu smart home. Otóż bardzo wiele! Może to być np. oświetlenie, ogrzewanie, rolety, żaluzje, klimatyzacja, domofon, system antywłamaniowy, monitoring (https://www.montersi.pl/monitoring-ip) i inny sprzęt wideo. Warto jednak już na etapie tworzenia projektu domu lub mieszkania zdecydować, czy będziemy chcieli korzystać z systemu HMS. Dzięki temu jego funkcjonalność będzie znacznie większa.

Najważniejsze funkcje systemów HMS

Jak wcześniej wspominaliśmy, systemy HMS mogą być połączone z klimatyzacją, ogrzewaniem, czy wentylacją. W każdym z tych przypadków tworzą one systemy HVAC, czyli Heating, Ventilation, Air Conditioning. Jeśli tylko odpowiednio powiążemy ze sobą te elementy, osiągniemy jeszcze lepsze efekty, większą wydajność oraz oszczędność.

Załóżmy, że wszyscy domownicy wyszli do pracy i szkoły. Dzięki zintegrowaniu systemu HVAC i nadaniu mu odpowiednich ustawień, może on zmniejszyć ogrzewanie lub wywietrzyć pomieszczenia. Co więcej, umożliwia dostosowanie osobnej temperatury dla każdego pomieszczenia. To nie tylko ogromna oszczędność, ale również zwiększenie komfortu domowników.

Możliwie jest również połączenie ze sobą systemów HMS z systemem SSWiN (System Sygnalizacji Włamania i Napadu) - https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe . Pozwala to przede wszystkim na zdalną obsługę elementów zabezpieczających mieszkanie. Istotny jest również fakt, że zintegrowanie tych systemów jeszcze bardziej poprawia bezpieczeństwo w domu lub mieszkaniu.

Istotne są także systemy przeciwpożarowe. Połączone z systemem smart home są w stanie z łatwością wykryć źródło, w którym doszło do pożaru i samodzielnie uruchamiają system gaśniczy, który zahamuje lub przynajmniej opóźni proces rozprzestrzenianie się ognia. Systemy przeciwpożarowe poinformują o pożarze wszystkich mieszkańców, a także straż pożarną. Jak widać, smart home nie tylko jest w stanie zapewnić nam ogromny komfort codziennego funkcjonowania w naszym domu, ale również znacząco podwyższa bezpieczeństwo.

System HMS a mieszkania z rynku pierwotnego

Dzisiaj, inwestując w nieruchomości premium, w większości przypadków możemy mieć pewność, że będą one miały wdrożony system HMS. Można powiedzieć, że zaczyna się to stawać standardową praktyką we współczesnym budownictwie klasy premium. Szukając mieszkania o podwyższonym standardzie, warto więc zapyta o rozwiązania z zakresu smart home.

Jeśli zastanawiasz się nad systemem Smart Home, systemem alarmowym bądź monitoringiem zgłoś się do fachowców ze sklepu Montersi.pl

(Artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone