Zamknij
REKLAMA

Gmail dla firm czyli biznes według Google

08:27, 04.06.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

1,5 miliarda użytkowników - takim wynikiem może pochwalić się gigant z Mountain View, a dokładniej sam Google. Osiągnięcie tak spektakularnego sukcesu i popularności poczty Gmail nie wzięło się znikąd. Każdy, kto chociaż raz miał styczność z wersją desktopową czy też aplikacją Gmail, wie doskonale jak bardzo intuicyjne jest to rozwiązanie.

Google poszedł o krok dalej, widząc jak bardzo ludzie polubili to rozwiązanie postanowił przygotować jej wersję “na sterydach”. Tak powstał Gmail dla firm, który wchodzi w skład pakietu G Suite.

Gmail dla firm - co to takiego?

Jak już wspomniałem Gmail dla firm to usługa poczty skierowanej dla użytkownika biznesowego. Aplikacja stanowi część całego pakietu o nazwie G Suite w którego skład wchodzą również: Dokumenty, Arkusze kalkulacyjne, Formularze, Prezentacje, Hangouts Chat i Meet, a także rozwiązania o stricte biznesowym charakterze jak np. Vault do archiwizacji danych czy Panel administratora umożliwiający lepszą ochronę danych firmowych.

Gmail dla firm to przede wszystkim możliwość posiadania własnej domeny w adresie mailowym. Nie podlega dyskusji iż profesjonalnym adresem mailowym jest jan.kowalski@ocieplenia24.pl niż januszek1989_ocieplenia24@gmail.com Jeśli jednak uważasz, że drugi adres email wygląda lepiej niż pierwszy, to odsyłam do dowolnego bloga marketingowego na którym przeczytasz jak bardzo ważny jest branding i postrzeganie nas przez klientów. Trust me!

Oczywiście Google wyszedł naprzeciw użytkownikom i stworzył 3 wersje pakietów G Suite po to, by dostosować każdy z nich do potrzeb konkretnej firmy. Są to: Basic, Business i Enterprise.

Co zawiera każdy z nich? G Suite Basic to najbardziej podstawowa wersja, a znajdziemy tam m.in takie aplikacje:

 • Gmail
 • Dokumenty Google
 • Dysk Google
 • Kalendarz
 • Formularze
 • Prezentacje
 • Arkusze kalkulacyjne
 • Hangouts Chat oraz Meet
 • Panel administracyjny
 • Keep
 • oraz wiele innych aplikacji

W przypadku wyższej wersji jaką jest Business znajdziemy tam:

 • dodatkowe miejsce na pliki, jeśli organizacja liczy mniej niż 5 użytkowników, każdy z nich otrzyma 1TB na dowolne pliki, zdjęcia, dokumenty. W przypadku, gdy pracowników lub kont (istnieje możliwość wykupienia konta dla drukarki lub innego urządzenia) jest więcej niż 5 otrzymasz nielimitowaną przestrzeń na Dysku Google.
 • więcej osób podczas wideorozmów. W twoich spotkaniach może brać udział aż 50 osób zamiast 25. Nie ma znaczenia, czy są oni użytkownikami pakietu G Suite.
 • aplikacja Google Vault z funkcjonalnością eDiscovery. Służy do archiwizacji danych i przydała się już niejednej firmie, która wystąpiła na drogę sądową ze swoim pracownikiem (łatwiejszy sposób na przedstawienie dowodów w sprawie).

Najwyższy pakiet to Enterprise, który w szczególności skierowany jest do dużych organizacji, chociaż znam przypadki w których firmy 10-osobowe korzystają z tego rozwiązania. Znajdują się w nim:

 • możliwość przeprowadzenia wideorozmów z nawet 100 osób lub streamingu do 100 tysięcy osób. Dodatkowo przeprowadzane spotkania mogą być nagrywane i zapisywane na dysku Google.
 • skanowanie poczty email i plików pod kątem wrażliwych danych. Jeśli Twoje reguły posiadają ustawienia na nr PESEL lub dowodu, takie dane będą hashowane i niepowołane osoby nie będą w stanie tego odczytać.
 • zaawansowane i niestandardowe reguły DLP pozwalające na uzyskanie wyższego poziomu bezpieczeństwa danych.
 • wiele innych przydatnych funkcji

Brzmi ciekawie, ale ile kosztuje ten Gmail dla firm?

Jak zapewne domyślasz się, dobre rozwiązania kosztują. Co nie zmienia faktu, że nadal są w zasięgu ręki przeciętnego polskiego przedsiębiorcy. Zakładając, że Twoja firma liczy 5 pracowników koszt podstawowej wersji,  będzie wynosił 26 Euro miesięcznie. Tak, euro. Cennik podawany jest w euro, jednakże możliwa jest zapłata w złotówkach i otrzymanie polskiej faktury. Wystarczy usługę kupić u certyfikowanego Partnera Google jak np. Fly on the cloud. Porównując ten koszt do wszystkich innych, które ponosisz w swojej firmie (woda, kawa, prąd, biuro) nie wydaje się finalnie tak wysokim. Co zyskujesz w zamian? Niezbędny zestaw narzędzi, który pozwala Twojemu zespołowi pracować tak jak chce, efektywnie, z dowolnego miejsca na ziemi, oraz realizować nawet najbardziej skomplikowane projekty

Gmail dla firm, czy aby na pewno powinienem z tego skorzystać?

Nie ma lepszego sposobu niż indywidualny test. Jeśli jesteś użytkownikiem bezpłatnej wersji Gmaila, z pewnością zgodzisz się, że nie ma potrzeby testu i pakiet będzie dobrym wyborem. W przypadku, gdy obecnie korzystasz z innej poczty, masz możliwość przetestowania pakietu G Suite za darmo przez 14 dni bezpośrednio w Google lub przez 30 dni u Partnera Google o którym wspomniałem już wcześniej. Warto podkreślić fakt iż z pakietu G Suite tj. Gmail dla firm korzysta na świecie aż 5 milionów firm! Są to zarówno firmy jednoosobowe jak i działalności posiadające tysiące pracowników. Wniosek nasuwa się jeden, Gmail dla firm to idealna poczta dla wszystkich organizacji.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

pawel.nawara@flyonthpawel.nawara@flyonth

0 1

Współpraca z partnerem to nie tylko faktura VAT, ale też możliwość korzystania z promocji na usługę :) Zapraszam po więcej informacji na maila. 09:57, 05.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone