Zamknij
REKLAMA

Bank Pekao S.A. świętuje w Bydgoszczy 90-lecie istnienia

20:43, 17.06.2019 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W poniedziałek, 17 czerwca, w Teatrze Polskim odbyły się bydgoskie obchody 90-lecia istnienia Banku Pekao S.A. W jubileuszowej gali oprócz przedsiębiorców oraz pracowników banku, udział wzięli przedstawiciele kujawsko-pomorskich samorządów.

Bank Pekao jako pierwszy uruchomił w naszym kraju bankomat, wydał kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie czy wprowadził biometrię do aplikacji na szeroką skalę.  Dziś Bank Pekao to jeden z najnowocześniejszych banków w Polsce, obsługujący ponad 5 mln klientów i zatrudniający ponad 15 tys. pracowników w całym kraju. Do grupy kapitałowej banku należy obecnie kilkanaście spółek, będących liderami działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych.

90 lat temu Bank Polska Kasa Opieki powstał, aby obsługiwać Polaków na emigracji, umożliwiając im gromadzenie funduszy na korzystnych zasadach za granicą i przesyłanie pieniędzy do rodzin pozostających w kraju. – Rozpoczynamy obchody wyjątkowego jubileuszu, przypominając, że misja Polskiej Kasy Opieki nigdy nie ograniczała się do kwestii związanych z bankowością. Zgodnie ze swoją nazwą bank roztaczał opiekę nad Polakami za granicą: fundował stypendia dla uzdolnionej młodzieży, otwierał biblioteki, wspierał inicjatywy charytatywne. W roku obchodów 90-lecia chcemy opowiedzieć naszą wspaniałą historię, z której jesteśmy dumni. Czerpanie z tradycji jest naturalną konsekwencją zakończonego procesu repolonizacji. To dla nas wielkie zobowiązanie i inspiracja – podkreślał podczas jubileuszowych uroczystości Michał Krupiński, prezes Zarządu Banku Pekao S.A. – Do wspólnego świętowania zapraszamy pracowników, klientów i partnerów banku, którzy każdego dnia przyczyniają się do jego rozwoju. Podobnie jak 90 lat temu, naszym największym kapitałem są ludzie – dodał Michał Krupiński i stwierdził, że warto marzyć o wielkich polskich projektach.

Oprócz działalności Banku Pekao realizowanej w wymiarze międzynarodowym, ważnym partnerem banku są samorządy. Nie mogło zatem zabraknąć na uroczystości włodarzy największych miast regionu, klientów banku. Maria Wasiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy, stwierdziła, że Bank Pekao ma duży wkład w budowanie kultury gospodarczej naszego kraju i zaapelowała o rozwijanie kompetencji w zakresie doradztwa bankowego dla sektora samorządowego. Maria Wasiak przekazała prezesowi Krupińskiego upominek od miasta - symbol gospodarności i oszczędności - bydgoskie Spichrze.

Brawurowe jubileuszowe życzenia złożył prezydent Torunia Michał Zaleski. - Chciałoby się powiedzieć, niech żyje nasz drogi bank! - powiedział. Tymi słowami wywołał u pracowników banku, którzy szczelnie wypełnili widownię Teatru Polskiego, ogólną wesołość i aplauz. - Niech żyje nasz kochany bank! - skorygował życzenia prezydent Torunia i ze swadą dodał, że jest świadom potęgi banku, który jest numerem jeden w Rzeczypospolitej, od dwóch lat jest ponownie bankiem polskim, a w logo ma wpisanego żubra. Michał Zaleski w prezencie od miasta Torunia wręczył prezesowi Krupińskiemu obraz z panoramą Starego Miasta w Toruniu, miejsca, gdzie urodził się  Mikołaj Kopernik, "ten, który w XV wieku najlepiej znał się na pieniądzach". - Gdyby żył dzisiaj, powiedziałby: będę klientem PKO S.A. - oświadczył Zalewski.

Prezes Banku Pekao S.A. Michał Krupiński nie zostawił wypowiedzianych życzeń bez odpowiedzi: - Będziemy rozwijać w dalszym ciągu produkty i usługi związane z finansowaniem samorządów, a 100-lecie banku będziemy obchodzić w Toruniu.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Co ten bufon?Co ten bufon?

3 2

arogant tow. gospodarz Torunia M. Zaleski robi w Królewskiej Bydgoszczy ,której mieszkańców nazwał zapleczem ludnościowym dla miasta którym nieudolnie rządzi od 5 kadencji, gdzie brud ,smród ,beton zamiast zielni dominuje a on został wg toruńskiej posłanki od "niedożywionego" ministra J. Gowina, obrotowej politycznie jak on ,krzykliwej I. Michałek uznany za najlepszego prezydenta w Polsce?? 10:09, 18.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolKarol

1 4

Bruski jest lepszy. Bydgoszcz zatopiona w zieleni, zwłaszcza Stary Rynek, a on sam dożywiony aż do nadwagi. 11:07, 18.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tow.gospodarz?Tow.gospodarz?

2 2

To chyba jedyny były aktywny członek PZPR do samego końca tej partii ,który jest prezydentem w tym regionie? Ten Toruń to jednak czerwone miasto a tak NIE chcą się do tego przyznać? 22:42, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 tow.gospodarz ględz tow.gospodarz ględz

2 0

i zapomniał dodać, że 21 marca 1522 r., podczas zjazdu stanów Prus Królewskich w Grudziądzu, Kopernik wygłosił publiczne traktat o monetach, w którym w zwięzły sposób sformułował pięć podstawowych postulatów, współcześnie nazywanych monetarnymi. Opowiadał się m.in. za ścisłą kontrolą liczby mennic działających na obszarze Prus. Myśl ekonomiczna, w dziedzinie określanej obecnie jako polityka pieniężna, została później jeszcze bardziej rozwinięta i jest znana jak prawo Kopernika - Greshama. 18:54, 23.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sanatorium Busko Zdrsanatorium Busko Zdr

0 0

Czy to rawda,że czeka się 11lat,to można nie dożyć.Takie najlesze złoża w tym Busku. 14:52, 09.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone