Zamknij
REKLAMA

Osuszanie piwnic po zalaniu

12:47, 09.07.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jednym z bardziej kłopotliwych pomieszczeń, ze względu na często utrzymujący się wysoki stopień wilgoci, jest piwnica. Na pewno wiecie z doświadczenia, jak dokuczliwy i przenikliwy może być unoszący się tam nieprzyjemny zapach stęchlizny czy pojawiające się na ścianach nieestetyczne plamy pleśni. Jak poradzić sobie z kumulującą się wilgocią w piwnicy i jej skutkami? Istnieje sprawdzona metoda, która pozwoli osuszyć to bardzo praktyczne miejsce gospodarcze w każdym domu – wykorzystanie profesjonalnych osuszaczy powietrza.

Na zdecydowaną poprawę mikroklimatu panującego w piwnicy, ma wpływ odpowiednia wentylacja, jednak warto wspomóc ten proces dodatkowymi działaniami. Kiedy samo wietrzenie wydaje się niewystarczające, a wilgoć wniknęła głęboko w ściany i posadzki, należy wytoczyć ciężkie działa stosując profesjonalne osuszacze. Wybór modeli urządzeń osuszających jest bardzo duży, ale warto wiedzieć, że ze względu na mechanizm działania wyróżnia się m.in. osuszacze adsorpcyjne. Cząsteczki wilgoci w tym wypadku pochłaniane są przez adsorbent, a więc rotor pokryty płynem krzemionkowym. Osuszacze tego typu są bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ niezależnie od tego, jak niska temperatura panuje w piwnicy, urządzenie zawsze działa ze stałą wydajnością. Poza tym warto wspomnieć o kompaktowych wymiarach oraz szerokim zakresie parametrów.

Innym z wariantów, który równie pomyślnie wyrówna poziom wilgotności w piwnicy, są osuszacze kondensacyjne wykorzystujące proces kondensacji, a więc skraplania. Woda z powietrza w tym wypadku gromadzi się na powierzchni parownika. Do kluczowych zalet tego rodzaju sprzętu zaliczamy mobilność i niewielkie wymiary, dzięki czemu łatwo ustawisz osuszacz w dowolnym miejscu w piwnicy, energooszczędność, doskonałą jakość wykonania i dużą wydajność. Utrzymując odpowiedni poziomu wilgotności w piwnicy, przechowywane w niej przetwory i warzywa stanowiące zapasy zimowe nie psują się, a przedmioty i urządzenia, które zwykle są użytkowane w domu okazjonalnie, nie ulegają niszczeniu – czas ich przechowywania zdecydowanie się wydłuża.

Dowiedz się więcej na: Wentsystem.com

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone