Zamknij
REKLAMA

Absolwenci studiów MBA w oczach pracodawców. Atuty kandydatów z dyplomem MBA

22:46, 10.07.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Mówi się, że mamy teraz do czynienia z rynkiem pracownika. Nie oznacza to jednak, że wszyscy pracodawcy mają problem ze znalezieniem wartościowych kandydatów. Firmy cieszące się dużym zaufaniem ze strony klientów i kontrahentów, a także instytucje o wyrobionej marce, nie narzekają na brak chętnych do pracy. Kandydaci, by zostać dostrzeżeni, muszą się zatem czymś wyróżniać.

Dyplom MBA to przede wszystkim potwierdzenie zdobytych umiejętności  

Wiele osób wychodzi z założenia, że pracodawcy przychylniej patrzą na absolwentów MBA, bo ci mogą pochwalić się dyplomem ukończonego programu. Nie chodzi jednak wcale o sam dokument, a raczej o to, że potwierdza on zdobycie przez daną osobę bardzo konkretnych umiejętności. I to takich, które są obecnie niezwykle pożądane na rynku pracy.

Czym zatem wyróżniają się absolwenci MBA? Po pierwsze – zazwyczaj lepiej rozumieją funkcjonowanie firm, wiedzą, na czym polega kierowanie zespołem i jak ważne są umiejętności miękkie. Po drugie – mają już doświadczenie i szeroką wiedzę, którą wzbogacili o dodatkowe informacje przekazane przez wykładowców-ekspertów. Nie bez znaczenia jest także szeroka sieć kontaktów, jaką tworzy właściwie każdy uczestnik programu MBA. Nawiązywanie znajomości z osobami z różnych branż może okazać się nieocenione na dalszym etapie kariery, a niejednokrotnie skutkuje nawiązaniem trwałej relacji biznesowej.

Program MBA naprawdę odpowiada na potrzeby pracodawców

Podejście pracodawców do osób z dyplomem MBA wynika przede wszystkim z tego, że program MBA odpowiada po prostu ich potrzebom. Absolwenci są świadomymi pracownikami, doskonale orientującymi się w realiach rynku i wyróżniającymi się wysokimi kompetencjami. A takich właśnie osób szukają pracodawcy, którzy mogą zaoferować nie tylko pracę w prestiżowej firmie, ale także – wysokie zarobki.

Osoby, które pełnią kierownicze stanowiska i chciałyby zadbać o swój dalszy rozwój (a w przyszłości starać się o awans lub przeniesienie na wyższe stanowisko do innej firmy), powinny zatem z uwagą przyjrzeć się ofercie studiów MBA. Szczegółowe informacje można znaleźć m.in. na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/bydgoszcz/korzysci.

REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone