Zamknij
REKLAMA

Barcelona na wyciągnięcie ręki. Sprawdziliśmy ceny biletów

14:39, 13.07.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Barcelona to jedno z tych miast, które na pewno warto zobaczyć. Bliskość morza, ogrom zabytków i najsłynniejszy stadion świata to tylko nieliczne argumenty przemawiające za podróżą na południe. Sprawdziliśmy, ile kosztują bilety lotnicze.

Barcelona – klimat

Barcelona leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego subtropikalnego. Charakterystyczna dla tego klimatu jest łagodna zima (średnie temperatury w miesiącach zimowych są dodatnie) i długie, ciepłe lato. Szczyt upalnego sezonu trwa od czerwca do września, wtedy też można liczyć na naprawdę ciepłą wodę w morzu. Turysta z Polski przyjmie przychylnie także pogodę majową i październikową, kiedy to średnia dobowa temperatura wynosi około 22°C, a wody w morzu 21°C. Maj i październik to dobre miesiące na zwiedzanie. W pozostałych, ze względu na upały, lepiej trzymać się bliżej plaży. Zima w Barcelonie przypomina naszą jesień.

Barcelona – Sagrada Familia

Najważniejszy zabytek i prawdziwa wizytówka Barcelony. Sagrada Familia to niezwykła katedra zaprojektowania przez wizjonera Antonio Gaudiego. W założeniu miała przypominać dzieło natury, dlatego próżno szukać na niej dwóch identycznych dekoracji, podobnie jak w przyrodzie nie ma dwóch identycznych kwiatów. Ta niesamowita budowla, mimo iż ma ponad sto lat, nadal jest w budowie. Jednak można ją podziwiać zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Trafiła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Barcelona – Camp Nou

Chyba najsłynniejszy stadion piłkarski na świecie, a na pewno największy w Europie, na którym swoje mecze rozgrywa FC Barcelona. Chociaż trudno mówić o stadionie w kontekście barcelońskich zabytków, jest on ważnym punktem na mapie turystycznej. Co roku odwiedzają go turyści z całego świata, nawet jeśli z piłką nożną nie mają wiele wspólnego.

Na terenie obiektu mieści się muzeum oraz sklep. W sezonie letnim zwiedzanie możliwe jest codziennie z wyjątkiem dni meczowych. Jeśli na stadionie odbywają się mecze Ligi Mistrzów, zwiedzający nie są wpuszczani także poprzedniego dnia. Kolejki chętnych są tak długie, że bilety najlepiej rezerwować przez internet.

Barcelona – ile kosztuje lot

Do Barcelony najlepiej udać się samolotem. To najszybsza i relatywnie najtańsza podróż. Na www.sky4fly.net można rezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem. Ceny są raczej stałe i oscylują wokół tysiąca złotych, ale zdarzają się oferty o kilkaset złotych niższe. Warto rezerwować bilety wcześniej, w dniu wyjazdu cena może nas zaskoczyć o kilkaset złotych in plus.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone