Zamknij
REKLAMA

Dobry i tani kredyt na remont domu

11:22, 15.07.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kupując nowy dom, zawsze trzeba się liczyć z poniesieniem kosztów remontu. Zamieszkany budynek także trzeba co kilka lat odnawiać. Może się też zdarzyć, że nagle zaleje nas powódź czy w dach uderzy piorun i część budynku spłonie. Oczywiście w tych sytuacjach dużym ratunkiem będzie ubezpieczenie, ale przecież nie każdy je posiada. Zatem obojętnie, na jaki remont potrzebne są środki, wiele osób decyduje się na kredyt na remont domu. Jak znaleźć najlepszą opcję?

Kredyt czy pożyczka?

Po pierwsze trzeba wybrać instytucję oraz rodzaj zobowiązania. Kredyt na remont domu można dostać w banku, jednak można też wziąć po prostu kredyt gotówkowy i jako cel podać remont mieszkania. Istnieją też pożyczki pozabankowe udzielane przez firmy pożyczkowe, przy których wcale nie trzeba podawać celu. A gdy potrzebne jest pożyczenie pieniędzy na generalny remont, można wziąć pożyczkę hipoteczną. Jak widać, wybór jest duży, ale przede wszystkim zależy od naszej zdolności kredytowej oraz wiarygodności, czyli wpisów w bazach.

Po drugie szukając najlepszej oferty, trzeba to robić mądrze i ostrożnie. Absolutnie nie można w kilku bankach na raz złożyć wniosku, ponieważ system bankowy uzna to za podejrzane. Zatem trzeba będzie porównać sobie koszty w ulotkach. Czy na pewno? Na szczęście nie. Istnieją strony internetowe, które nie tylko porównują najlepsze oferty, ale przedstawiają te najlepiej dopasowane do naszego wniosku.

Wystarczy złożyć wniosek online o kredyt na remont domu, a w odpowiedzi zwrotnej w ciągu jednego dnia otrzymamy oferty nie tylko banków, ale i firm pożyczkowych. Ponadto takie oferty bazują na danych podanych we wniosku, czyli już po wyliczeniu naszej zdolności kredytowej i sprawdzeniu wiarygodności. Zatem będą one najbardziej rzeczywistymi ofertami, jakie możemy dostać.

Kredyt w banku – z czym to się wiąże

Każda osoba, która jest pewna swoich możliwości finansowych, z pewnością najpierw zainteresuje się ofertami z banków. Kredyt bankowy wciąż budzi największe zaufanie wśród Polaków. Można otrzymać bardzo wysokie kwoty, które sfinansują nawet generalny remont całego budynku. Jednak nie jest to opcja dla wszystkich.

Banki od lat mają coraz bardziej wyśrubowane warunki udzielania kredytów. Choćby fakt, że nie można mieć nawet jednego opóźnienia w spłacie zobowiązań finansowych w ciągu ostatnich 5 lat, na pewno dla wielu osób działa na niekorzyść. Dlaczego akurat 5 lat? Przez ten czas bowiem dane przechowuje BIK, czyli baza, którą każdy bank sprawdza obowiązkowo, dokonując weryfikacji klienta.

Ponadto akceptowane są tylko niektóre źródła dochodów. Najlepsze zawsze będzie zaświadczenie o dochodach z zakładu pracy i przedstawienie umowy o pracę na czas nieokreślony. Prowadzenie własnej działalności też jest akceptowane, jednak wiele banków wymaga, aby dokumenty opiewały na zarobki za cały rok wstecz, zatem najpierw trzeba swoją firmę prowadzić rok, a potem można ubiegać się o kredyt. Dochodzi też kwestia zdolności kredytowej. Bardzo wysokie zarobki przy niskich kosztach życia i braku stałych zobowiązań kredytowych to wręcz idealne zestawienie dla banku. Niestety nie każda osoba może się takim pochwalić. A tak naprawdę koszty kredytów bankowych są zbliżone do kosztów pożyczek pozabankowych, które można dostać łatwiej.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone