Zamknij
REKLAMA

Sii Polska instaluje się w centrum Bydgoszczy, inwestuje i rozwija oddział

14:59, 18.07.2019 | ech
Skomentuj Prezes Sii Polska Gregoire Nitot i wiceprezydent Michał Sztybel. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Firma Sii już rok działa w Bydgoszczy. Prezes firmy Gregoire Nitot na wspólnej konferencji prasowej z zastępcą prezydenta Michałem Sztyblem zapowiedział rozwój najnowszych technologii w grodzie nad Brdą. Temu celowi służy utworzenie oddziału firmy z siedzibą w samym centrum miasta.

Prezes firmy Sii Polska Gregoire Nitot podczas konferencji prasowej w biurowcu Immobile K3 przy placu Kościeleckich.przedstawił doświadczony zespół inżynierów, nowoczesne biuro i zapowiedział wspieranie rozwoju najnowszych technologii w Bydgoszczy.

Wiceprezydent Michał Sztybel zdradził podejście miasta do inwestorów zagranicznych. - Decyzje gospodarcze zależą od wielu czynników, od tych strategicznych na poziomie światowym, europejskim, na poziomie administracji rządowej, do tych na poziomie administracji samorządowej - mówił zastępca Rafała Bruskiego i dodał, że miasto utworzyło Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego, by ta miejska spółka była odpowiednim partnerem, reprezentującym miasto we współpracy z inwestorami. Powołanie spółki w 2013 roku uznał za jedną z najlepszych decyzji miasta w minionych latach.

Michał Sztybel pogratulował umiejętności przewidywania przyszłości i odwagi w podejmowaniu decyzji biznesowych  Rafałowi Jerzemu, prezesowi Zarządu Grupy Kapitałowej Immobile S.A., który wybudował biurowiec przy placu Kościeleckich i prezesowi Sii Polska Gregoire Nitot, który wynajął w tym budynku pomieszczenia dla siedziby oddziału firmy w Bydgoszczy. Uznał, że decyzje te są ważne dla miasta, bo wpisują się w wizję rozwoju Bydgoszczy opartej na dwóch nogach. - Jedna noga to jest ta logistyczna, a druga to jest branża informatyczna, która daje te miejsca pracy, które generują ruch w centrum miasta - podkreślił Sztybel. 

Prezes Sii Polska Gregoire Nitot komplementował Bydgoszcz i wyraził nadzieję, że miasto, które ma tak utalentowanych inżynierów, dobry uniwersytet, będzie znakomitym miejsce do robienia interesów. Sii to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm IT i inżynierii w Polsce. Z początkiem października 2018 roku otworzyła oddział w Bydgoszczy. W czerwcu tego roku oddział przeniósł się do biurowca  Immobile K3 przy pl. Kościeleckich, w którym wynajął 500 m kw. powierzchni. Eksperci z Sii realizują tu projekty dla globalnych marek z różnych sektorów, w tym dla lotniczego, kosmicznego, motoryzacyjnego, chemicznego czy farmaceutycznego. Przez ostatnie kilka miesięcy do bydgoskiego oddziału dołączyło 40 doświadczonych inżynierów, głównie o profilach Java Developer, .NET Developer, C/C++ Developer, nie brakuje również ekspertów w obszarze testowania, narzędzi BI, ServiceNow czy rozwiązań chmurowych.

Jesteśmy partnerem dla innych oddziałów Sii w Polsce. Wspólnie budujemy zespoły specjalistów, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Do końca roku w Bydgoszczy powstanie Offshore Development Center, dla jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych gigantów IT, z którym współpracujemy. Cieszymy się, że lider wśród producentów układów półprzewodnikowych zdecydował się zlokalizować swoje centrum rozwojowe właśnie tu – powiedziała Anna Boruszkowska-Becmer, dyrektor oddziału  w Bydgoszczy.

Oddział Sii Polska w Bydgoszczy stara się stworzyć pracownikom ciekawe warunki do pracy. Motywem przewodnim części pomieszczeń, szczególnie tych przeznaczonych na relaks, są wnętrza stylizowane na czasy PRL-u. Można znaleźć m.in. salkę konferencyjną o nazwie „Rada Zakładowa”, czy pokoje do pracy w ciszy „Brdyujście” oraz „Rozmowy Kontrolowane”. Do dyspozycji inżynierów są także powieszone na ścianie deskorolki, longboardy czy hulajnogi.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (6)

SlawSlaw

4 1

Praca w tych salkach PRL-u również będzie się odbywać jak za tych czasów. Papierosek w gębie i goła baba na ścianie. Chore. 12:50, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:D:D

7 1

Michaś odwiedził najemcę swojego partyjnego kumpla pupila czyt. znajomego królika. Nice! :D
Michaś, co będziesz miał gratis? Elewację, łazienkę czy salon w płytkach? :D 22:40, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NaszaBydgoszczNaszaBydgoszcz

1 4

się rozwija i miejmy nadzieję, że żaden zakompleksiony polityk, samorządowiec tzw. naukowiec z to-RUŃka, tego nam nie podkradnie? 15:29, 20.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fordoniakfordoniak

3 1

ale prężne władze, ale pełne inicjatyw gospodarczych.... a to tylko - Przyczepiło się gó....o do statku i mówi: "płyniemy...". 19:15, 20.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

co ten fordoniakco ten fordoniak

1 2

ma na myśli pisząc bez sensu, czy on przypadkiem nie jest z to-RUŃka, od obrotowego tow. gospodarza Miszy Zaleskiego? 22:35, 20.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szkoda, że niktSzkoda, że nikt

2 0

nie próbował ratować Sensata Technologies... firma w Bydgoszczy miała jedyny zakład produkcyjny w Polsce, ale po co się tym było przejmować. przecież bezrobocia w bydgoszczu? nie ma - a Panowie z UM nie mieli wielu okazji porobić sobie sŁitfoci z zarządcami tej firmy więc dla nich po prostu nie istnieli? 10:19, 24.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA