Zamknij
REKLAMA

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych przy dworcu Bydgoszcz Główna otwarta

21:08, 29.07.2019 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych - ecoMOTO  została otwarta na parkingu przy dworcu Bydgoszcz Główna.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych - ecoMOTO przy dworcu Bydgoszcz Główna została wybudowana przez PKP S.A. we współpracy z KZŁ Bydgoszcz oraz PKP Telkol. - Bardzo się cieszę, że w największym mieście naszego województwa, przy stacji PKP Bydgoszcz Główna uruchomiona została stacja ładowania pojazdów elektrycznych. To kolejny krok w rozwoju elektromobilności w regionie. Z satysfakcją odnotowuję, że bydgoska firma – Kolejowe Zakłady Łączności – jest producentem i dostawcą stacji ładowania, które są instalowane przy polskich dworcach – powiedział podczas uroczystości otwarcia stacji Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski.

W uroczystości udział wzięli również Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A., Krzysztof Magierowski, prezes zarządu Kolejowych Zakładów Łączności sp. z o.o.  i Jerzy Szmit, członek zarządu ds. technicznych PKP Telkol.

Każda stacja ecoMOTO posiada dwa gniazda ładowania o mocy 22 kW oraz system zabezpieczeń. Miejsca postojowe, gdzie można postawić samochód do ładowania są pomalowane na zielono. EcoMoto jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Do jej uruchomienia nie trzeba rejestrować się w żadnym systemie ani posiadać specjalnej karty.  Co więcej, co najmniej do końca października ładowanie jest całkowicie darmowe. Po zakończeniu okresu promocyjnego za usługę będzie można wygodnie zapłacić za pomocą karty płatniczej.

Dworzec w Bydgoszczy to ósma stacja ecoMoto w całej Polsce. Pierwsze otwarto w listopadzie 2018 roku w Katowicach, Katowicach Ligocie, Częstochowie oraz Gliwicach. Kolejne w lipcu tego roku przy dworcu Wrocław Główny, Opole Główne oraz Warszawa Wschodnia.

Łącznie w pierwszym etapie projektu powstanie dziesięć stacji ładowania pojazdów elektrycznych.  Następne dwie zostaną otwarte przy dworcu Gdańsk Wrzeszcz oraz Gdynia Główna.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

1 6

Czy jest już założona lista kolejkowa? Przy tych tłumach chętnych to byłoby normalne. 22:09, 29.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz