Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto szukać mieszkania na rynku pierwotnym?

22:25, 21.08.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Bez względu na to, czy decydujemy się na zakup mieszkania dla siebie, czy do wynajmu, należy podjąć decyzje odnośnie do tego, czy chcemy kupować mieszkanie nowe, czy używane. Obydwa rozwiązania mają niewątpliwie swoje zalety, ale dzisiaj skupmy się na mieszkaniach z rynku pierwotnego.

Jakość infrastruktury

Osoby decydujące się na mieszkanie w nowo wybudowanym mieszkaniu cenią sobie przede wszystkim wysoką jakość budynków mieszkalnych oraz osiedli wokół nich. Ponieważ mieszkania z rynku pierwotnego kupujemy jeszcze wcześniej niż zostaną wybudowane mamy pewność, że przy ich konstrukcji zostaną zastosowane najnowsze technologie budownictwa. Na przykład, mieszkańcy nowszych mieszkań znacznie rzadziej skarżą się na hałas ze strony sąsiadów dzięki lepszej jakości izolacji dźwiękowej. Kupowanie nowych mieszkań wpływa również korzystnie na kluczowe przy zakupie mieszkania aspekty jak izolacja cieplna czy systemy wodociągowe oraz elektryczność — w nowych mieszkaniach są one mniej zawodne.

Ponadto, nowe budynki mają najczęściej znacznie estetyczniejszą elewację niż przeciętne mieszkania z rynku wtórnego, a elementy wspólnoty mieszkaniowej — tereny zielone wokół budynku czy klatka schodowa, są bardziej atrakcyjne. Przyciąga to do nowych mieszkań bardzo dużo młodych rodzin z dziećmi — i to nie bez powodu. W nowych kompleksach mieszkaniach udogodnienia dla rodzin takie jak winda, tereny zielone, czy pobliskie place zabaw to standard.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybór między umeblowaniem, a stanem deweloperskim

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, płacimy nie tylko za mieszkanie — dochodzi do tego również koszt wszystkich elementów w tym mieszkaniu, które rzadko komu się przydają. Tym bardziej że wystrój takich mieszkań rzadko kiedy odpowiada wymogom kupujących, co skutkuje potrzebą remontu i dodatkowymi kosztami. W przypadku inwestycji na rynku pierwotnym możemy poprosić o umeblowanie przez dewelopera bądź sami urządzić mieszkanie wedle własnych potrzeb i oczekiwań, po niższych kosztach niż remont gotowego mieszkania. Tak czy inaczej, mamy pewność, że wystrój w naszym mieszkaniu będzie satysfakcjonujący.

Przy wyborze mieszkania należy pamiętać, że jest to bardzo osobista decyzja i dla każdego inne cechy danego miejsca przejmują priorytet. Bez względu na to, czy kupujesz mieszkanie dla siebie, czy pod inwestycje, ważne aby było ono funkcjonalne i dostosowane dla ludzi, którzy będą z niego korzystać. Jeśli jednak cenisz sobie jakość infrastruktury, bezpieczeństwo i wolność w projektowaniu wnętrz, kupno nowego mieszkania jest świetnym pomysłem.

Szukasz komfortowego mieszkania niedaleko Trójmiasta? Odwiedź Orlex.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

FajnieFajnie

0 0

Lubię tutaj czytać Dzięki .https://bydgoszcz24.pl/pl/12_biznes/21151_dlaczego_warto_szukac_mieszkania_na_rynku_pierwotnym.html 18:53, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KonradaKonrada

0 0

Właściwie fajnie to opisaliście, ale nie zapominajmy, że mieszkania na rynku pierwotnym dostajemy w nienaruszonym stanie. To dodaje wartości takiemu mieszkaniu. Dodatkowo często mają one fajny, nowoczesny design i zaprojektowane są https://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-wnetrz-bydgoszcz/ wyjątkowo i nietypowo. 21:50, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone