Zamknij

Na targach TRAKO 2019 PESA wystawia Elfa 2 i najnowszego Twista

15:47, 24.09.2019 | i
Skomentuj
Elf 2. Fot. PESA Bydgoszcz
REKLAMA

Pięcioczłonowy Elf 2 dla województwa wielkopolskiego oraz najnowszy tramwaj Twist dla Gorzowa Wielkopolskiego – to nowości Pesy, zaprezentowane podczas rozpoczętych 24 września Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2019 w Gdańsku.

Dzisiaj rozpoczęły się w Gdańsku Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako 2019. To największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego.

Bydgoska PESA wystawia na targach pięcioczłonowego Elfa 2 wyprodukowanego dla województwa wielkopolskiego oraz najnowszy tramwaj Twist dla Gorzowa Wielkopolskiego

Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju skoncentrowaliśmy się na ograniczeniu portfolio produktów i dopracowaniu tych konstrukcji, w których mamy największe doświadczenie. Nowe pojazdy są lżejsze, lepiej dopracowane i zużywają mniej energii – mówi Krzysztof Sędzikowski, prezes zarządu Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz S.A.

Obie konstrukcje, pięcioczłonowy Elf 2 i najnowszy Twist, dzięki wieloletniemu doświadczeniu Pesy wyróżniają się zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa, systemów informatycznych,  jak również posiadają liczne udogodnienia dla pasażerów.

Najnowsze Twisty to tramwaje spełniające wymogi stawiane taborowi w kontekście niskoemisyjnego transportu. Niskopodłogowe, lżejsze od poprzedników, wyposażone w falowniki trakcyjne, które umożliwiają odzyskiwanie energii podczas hamowania, co pozwala obniżyć koszty eksploatacji. Dzięki zastosowaniu nowej konstrukcji opartej na 3 wózkach o zmiennych stopniach usprężynowania, ograniczono również zużycie kół oraz torowiska.

Na torowisku targowym można też obejrzeć najnowszy pojazd 48We, czyli pięcioczłonowy Elf 2 dla województwa wielkopolskiego. Nowy pojazd spełnia najnowsze przepisy homologacyjne zgodne z normami TSI, w tym również w zakresie udogodnień dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Najnowszy Elf 2 jest przystosowany do obsługi Europejskiego System Sterowania Pociągiem (ETCS) na poziomie 2, dzięki czemu jest już dostosowany do obsługi systemu łączności GSM-R, który jest dopiero wdrażany na polskiej sieci. Prędkość eksploatacyjna Elfa 2 wynosi 160 km/h, a w zależności od potrzeb przewoźnika pojazdy produkowane są w wersjach od 2 do 5 członów i mogą mieć od 100 do prawie 300 miejsc siedzących.  

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

0 4

Prezes Sędzikowski zna się, jak każdy pisiak, na wszystkim. Pamiętam jak odwoływali go z Kompanii Węglowej. 16:50, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz