Zamknij
REKLAMA

Media Expert wprowadzi się na obrzeża Bydgoszczy

14:24, 07.10.2019 | i
REKLAMA
Skomentuj

Firma TERG S.A., właściciel jednej z największych marek w branży RTV, AGD i multimedia – Media Expert – podpisała umowę z Waimea Holding na wynajem modułu w MMP Bydgoszcz. Działalność w nowym magazynie i biurze Media Expert rozpocznie w lutym 2020 roku.

Moduły Magazynowo Przemysłowe w Bydgoszczy to wysoki na 10 m. budynek klasy A, o całkowitej powierzchni 11 tys. mkw., podzielony na 19 modułów. Firma Media Expert wynajęła jeden moduł, czyli 527 mkw. powierzchni magazynowej oraz 86 mkw. biurowej.  Ukończenie inwestycji planowanie jest na grudzień tego roku.

Magazyn w Bydgoszczy będzie wykorzystywany przez Media Expert jako hala typu Cross-Dock, z której prowadzona będzie dystrybucja do sklepów sieciowych oraz klientów e-commerce w regionie. Doskonała lokalizacja MMP Bydgoszcz, po wschodniej części miasta, niedaleko trasy nr 80, pozwali na sprawną obsługę regionu..

W transakcji najemcę reprezentowała firma Cresa Polska. – Deweloper Waimea Holding wykazał się dużą elastycznością w rozmowach negocjacyjnych, włącznie ze zmianą projektu tuż przed startem inwestycji – komentuje Jakub Dudkiewicz, doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych w Cresa Polska.

Nowy koncept oferowany przez Waimea Holding jest odpowiedzią na bieżące potrzeby branży magazynowej. Kolejne obiekty powstaną w Kajetanach pod Warszawą, w Poznaniu oraz Gdańsku. – Wygodne miejskie lokalizacje, z dostępem do pracowników i transportu miejskiego, przyciągają małe i średnie firmy, branżę e-commerce, ale również start-upy, firmy kurierskie oraz duże firmy, które potrzebują mniejszych powierzchni do obsługi lokalnych rynków, czego najlepszym przykładem jest właśnie Media Expert – mówi Adrian Biesaga (na zdjęciu obok), dyrektor ds. rozwoju w Grupie Kapitałowej Waimea Holding S.A. – W naszym modelu biznesowym istnieje również możliwość zakupu modułu lub jego wielokrotności na własność, z czego najczęściej korzystają lokalni przedsiębiorcy albo inwestorzy dysponujący kapitałem od 1,5 mln zł. Każdy moduł jest oddzielnym lokalem i posiada własną księgę wieczystą – wyjaśnia Adrian Biesaga.

Ogromne zapotrzebowanie na małe magazyny zlokalizowane blisko centrów miast potwierdza również Jakub Dudkiewicz. – Głównym czynnikiem, który wpłynął na chęć kupowania przez deweloperów droższych działek w obrębie miast i stawiania tam hal magazynowych jest e-commerce. Szybkość dostawy to „być albo nie być” dla wielu firm z sektora handlu elektronicznego, dlatego są skłonne ponieść wyższe koszty najmu w zamian za doskonałą lokalizację – twierdzi doradca Cresa Polska. – Najbliższe lata powinny być bardzo dobre dla tego sektora powierzchni logistycznych. Udział e-commerce w handlu detalicznym w Polsce wciąż rośnie i w ciągu najbliższych 2 – 3 lat powinien osiągnąć 10 proc., co w porównaniu z Zachodem Europy nadal daje nam pole do rozwoju i kolejnych wzrostów – podsumowuje Dudkiewicz.

Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. Od 2010 roku działa na rynku deweloperskim, specjalizując się w budowie na sprzedaż lub wynajem nowoczesnych powierzchni magazynowych, produkcyjnych oraz infrastruktury lotniskowej. Swoje projekty Grupa posiada i buduje m.in. w Szczecinie, Stargardzie, Bydgoszczy, Tarnowie Podgórnym, Teresinie, Rzepinie, Korczowej, Kajetanach.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

15 4

Tylko patrzeć, jak Olszewski z Bruskim zwołają kolejną konferencję prasową i oświadczą, że to ich zasługa. Nawiasem mówiąc, dziwię się, że dziennikarze chodzą na ich konferencje. Przecież ci panowie nie mają nic konkretnego i prawdziwego do powiedzenia. 15:11, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

10 3

Jest rozkaz z niemieckiej albo koszernej centrali, to idą... 15:53, 07.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Johann HetzigJohann Hetzig

6 1

To prawda. U nas zawsze Befehl ist Befehl. 16:31, 07.10.2019


BefehlBefehl

0 0

Ein Reich, ein Volk, ein Gescheft! 17:53, 05.11.2019


MarziaMarzia

5 2

A ja tam się cieszę bo me to mój ulubiony sklep z elektroniką. 18:43, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

7 5

chciałem jeszcze dodać, że od jestem pod wpływem z radości ,że minister Gliński chyba znów oszukał Bydgoszcz? Miasto A. gdzie rządzi tow. burmistrz M.Zaleski, o którym piszą,ze jest 1-szym ministrantem o.Rydzyka znów górą? 19:22, 07.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Hecyś:Hecyś:

3 4

Tak późno dziś wytrzeźwiałeś? 19:44, 07.10.2019


Rencista Rencista

3 3

z Marburga jest nieustannie pod wpływem. 21:51, 07.10.2019


mamammamam

3 1

W zasadzie czemu nie? Każdy taki projekt to jest coś dobrego dla miasta. Inwestycje w końcu napędzają biznes, prawda? Jestem zadowolona, że coś takiego u nas jest i że się w końcu będzie gdzie wybrać na porządne zakupy, bo i inne sklepy lepszą ofertę wystawią. https://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-wnetrz-bydgoszcz/ . 10:39, 29.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone