Zdecydowałeś się złożyć podanie o przyjęcie do Policji? Musisz być gotowy na cztery etapy egzaminów, które kompleksowo sprawdzą Twoje umiejętności i naturalne predyspozycje. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy solidną dawkę informacji o testach do Policji. Jak przebiegają? Jakie są etapy? Tego dowiesz się w dalszej części publikacji.

Jak wygląda praca policjanta?

Struktura pracy w Policji dzieli się na cztery rodzaje służby - śledczą, kryminalną, prewencyjną oraz wspomagającą.

Zgodna współpraca pozwala na skuteczne zwalczanie przestępczości i zapobieganie im. Dzięki temu mogą sprawnie chronić życie obywateli i ich mienie.

Cztery etapy egzaminów do Policji. Jak wyglądają?

Egzaminy do Policji to ciężkie wyzwanie do którego trzeba się solidnie przygotować. Tylko niewielka część kandydatów dostanie szansę pracy w Policji, a chętnych jest naprawdę wielu.

Testy do Policji składają się z trzech etapów – fizycznego, testu wiedzy ogólnej i testu psychologicznego.

    1. Test Sprawności Fizycznej

Policyjny test fizyczny jest sporym wyzwaniem, które sprawdza kondycję fizyczną, gibkość oraz ogólną wydolność.

Praktycznie każdy kto ma styczność ze sportem na co dzień powinien zaliczyć egzamin bez żadnego problemu. Jednak uzyskanie wysokiego wyniku wymaga solidnego przygotowania fizycznego i rozpoczęcia treningów kilka miesięcy przed testami.

Egzamin fizyczny należy ukończyć maksymalnie w 1 minutę i 41 sekund. Każdy szybszy czas ukończenia równa się wyższej ocenie z egzaminu fizycznego.

    1. Test Wiedzy Ogólnej

Po egzaminie fizycznym musicie przygotować się na egzamin z wiedzy ogólnej.

Obejmuje on między innymi zasady funkcjonowania państwa, ogólne zasady prawa oraz pracy policjanta. Opracowane testy do policji znajdziecie na stronie Odpowiedzi.com.pl. To pomoże Wam solidnie przygotować się do egzaminu.

Testy psychologiczne do Policji

 

    1. Testy psychologiczne dzielą się na trzy etapy:

- test na inteligencję

- testy psychologiczne

- rozmowę z psychologiem

Test na inteligencję zawiera kilka zadań logicznych oraz matematycznych. Pozwala on określić ogólny poziom inteligencji kandydata.

W trakcie testów psychologicznych, na każde zadanie pytanie możecie odpowiedzieć jedynie „TAK” lub „NIE”. Na podstawie odpowiedzi zostanie określone Twoja osobowość oraz odporność na stres i emocjonalność.

Całość będzie podsumowana podczas rozmowy z psychologiem, który może zadawać dodatkowe pytania do testów.

    1. Rozmowa kwalifikacyjna daw. „wywiad zorganizowany”

Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w towarzystwie dwuosobowej komisji, na którą składa się dwóch doświadczonych policjantów, których zadaniem jest wywołanie stresu w kandydacie. Przede wszystkim musisz zachować spokój i nie okazywać strachu, gdyż będzie to skrzętnie odnotowane przez komisję.