Zamknij
REKLAMA

Obóz językowy – sposób na udane wakacje!

21:21, 12.11.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Nauka języka obcego według starych szkolnych metod to już w większości przypadków przeżytek. Najlepsze efekty przynoszą lekcje interdyscyplinarne, stosowanie innowacyjnych metod łączących obraz z dźwiękiem i wprowadzanie elementów zabawy.

Przyjemne z pożytecznym

Obozy młodzieżowe za granicę to propozycja wielu szkół językowych, których oferta jest bardzo bogata i atrakcyjna. Można wybierać wśród różnych miejsc pobytu, szeregu atrakcji dodatkowych poza profesjonalnym zapleczem merytorycznym i terminem wyjazdu. Rodzice wysyłają swoje dzieci na obozy tematyczne, odpowiadające zainteresowaniom swoich pociech. Mogą to być obozy narciarskie, szachowe, sportowe czy turystyczno-wypoczynkowe. Dziecko biorące udział w  tego typu wyjeździe ma zapewniona opiekę rezydenta, komfortowe miejsce zakwaterowania oraz szereg atrakcji uprzyjemniających pobyt na obozie. Jedno jest pewne – nudzić się nie można! Wycieczki krajoznawcze, zwiedzanie zabytków miasta, poznawanie jego kultury, zajęcia pozalekcyjne i rozmowy z rówieśnikami z różnych narodowości – to wszystko składa się na miło i efektywnie spędzony czas oraz bezstresową naukę języka obcego.

A może w Polsce?

Coraz częściej pojawiają się oferty wyjazdów językowych do polskich uroczych zakątków na ferie zimowe. Atrakcji również nie brakuje. Polskie urocze krajobrazy górskie, wyjazdy na narty, wycieczki krajoznawcze i wiele innych propozycji spędzenia wolnego czasu – taka oferta przyciąga wielu obozowiczów. Oczywiście nie brakuje ciekawych zajęć z językiem obcym prowadzonych przez native spikerów, sporej dawki zabawy (quizy, łamigłówki, scenki tematyczne) na lekcjach i cennej wymiany doświadczeń między uczestnikami obozu. Nie  każdy lubi dalekie wyprawy, dlatego polskie wyjazdy językowe powinny przypaść do gustu takim właśnie osobom. Poziom nauki jest równie wysoki jak za granicą, nie ma więc obaw, że pod względem merytorycznym będzie znacznie gorzej. Wyselekcjonowana kadra nauczycielska i opiekuni stwarzają najlepsze warunki pobytu, a także do nauki, dzięki czemu młody człowiek wyjeżdża z obozu nie tylko z dobrymi wspomnieniami, ale też znacznie poszerzonym zakresem wiedzy językowej.

Reasumując

Obozy młodzieżowe odbywające się w Polsce jak i za granicą cieszą się wciąż wzrastającą popularnością. Niestandardowe metody nauki oferuje spora ilość szkół językowych i dzięki temu wiedza jest efektywniej przyswajana. Bez żadnego stresu i bez oporu dzieci i młodzież przełamują bariery językowe, poznają świat i siebie oraz  wymieniają doświadczenia. Tego typu obozy zapewniają też solidną dawkę odpoczynku od szkoły, wypełnionego po brzegi szeregiem różnorodnych atrakcji. Nie tylko językowych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz